Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 12 Ağustos 2021

  En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki hareketlilik, önde gelen altcoin fiyatlarında da etkili oluyor. Lider kripto para birimi yükseliş trendindeyken çok hızlı değer kazanan altcoinler, olası düzeltmelerde de adeta çakılıyor. 12 Ağustos Perşembe gününde kripto para piyasası genelinde hareketli bir gün yaşanıyor.

  Bitcoin ve altcoin fiyatlarına etki eden önemli gelişmeler ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Muhasebe devi KPMG tarafından yayınlanan blockchain ve kripto para sektörü yatırımları raporu dikkat çekti. Bu rapora göre 2021 yılının ilk yarısında sektöre yapılan yatırımların 2020 yılıyla kıyaslanmasıyla 4,3 milyar ABD dolar yatırımdan 8,7 milyar ABD dolarına yükseldiği açıklandı.

  Nasdaq’ta listelenen 61 milyon dolarlık Powerbridge şirketi, kripto para madencilik sektörüne giriş yapacağını açıkladı. Dev firmadan yapılan açıklamada küresel olarak Bitcoin ve Ethereum madenciliği hedeflendiği belirtildi. 

  Dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketi konumunda olan BlackRock, kripto para sektörüne yatırımlarını sürdürüyor. SEC’e yapılan açıklamada Bitcoin madencilik firması Marathon Digital Holdings’teki hisse sayısının 6 milyonu geçtiği belirtildi. 

  Zincir üstü verileri inceleyen analistler, Bitcoin madencilik zorluğu seviyesinde, son ayarlamayı takiben yeni bir artış daha yaşanmasını bekliyor. Bitcoin tarihinin en büyük ikinci düşüşü sonrası yapılan önceki ayarlamadan sonra BTC madencilerinin kârlılığı da artış gösterecek. 

  İran Vergi Dairesi INTA, son açıklamasında ülkedeki kripto para borsalarından daha fazla vergi alınmasını talep eden kanun taslağını duyurdu. Mecliste görüşülecek olan taslakta, bu vergi çeşitlerinin; sermaye kazanç vergisi, taban fiyat vergisi ve meslekle ilgili vergi olarak planlandığı belirtildi. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre BTC fiyatı yüzde 5’e yakın değer kaybederek 44.356 dolardan işlem görüyor. Buna paralel olarak altcoin fiyatlarında da düzeltme yaşanırken ETH ve BNB fiyatındaki kayıplar yüzde 5’in üzerine çıktı. Piyasadakinin tersine günün değer kazanan kripto para birimi yüzde 2.47 artışla XRP oldu. En fazla değer kaybeden altcoin ise yüzde 9 düşen Uniswap (UNI) olarak dikkat çekti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle