Kriptopara

Hangi Altcoinler Alınabilir? Proje Altyapısı En İyi 15 Coin

  Yerli yatırımcılar, özellikle altcoin portföyü oluştururken, gelecek vaat eden projeleri seçmeye özen gösteriyor. Altcoin dünyasında proje altyapısı sağlamlığı ile öne çıkan kripto paralar merak ediliyor. Bu yazımızda yapılan analiz ve araştırmalara göre proje altyapısı en iyi 15 altcoini bulabilirsiniz. 

  Hangi Altcoinler Alınabilir?

  Altcoin yatırımcıları, binlerce kripto para projesi arasından en çok kazanç sağlayacak kripto para birimlerini seçmek için bazı kriterlere dikkat etmelidir. Öncelikle problem çözme aşamasında ve DeFi dünyasında fark yaratan kripto para birimleri, sağlam projeleri sayesinde altcoin piyasasında öne çıkmaktadır.

  Proje Altyapısı En İyi 15 Coin

  Kripto para uzmanlarına göre altcoin piyasasında proje altyapısı en iyi olan bazı altcoinler, rakiplerinden bir adım öne çıkmaktadır. Zaman zaman inişli çıkışlı bir performans görülse de gelecekte yatırımcısına büyük kazançlar sağlaması beklenen başarılı altcoin projelerinden 15’i şunlardan oluşmaktadır:

  Tezos

  Tezos kripto para birimi, bankanın listelediği ilk altcoin olmasıyla öne çıkmaktadır. Bir hisse senedi blok zinciri ağı kanıtı üzerinde çalışan Tezos, eşler arası işlemler ve akıllı sözleşmeler için tasarlanmıştır.

  The Graph

  Önde gelen yatırım bankası, Bank of America tarafından listelenen The Graph projesi, GraphQL programlama dilinde çalışmaktadır. İlk olarak 2015 yılında Facebook tarafından geliştirilen projenin temelleri çok sağlamdır. 

  IOTA

  IOTA altcoin projesi, ücret kullanmadan fikir birliğine varan ve mikro işlemleri işlemek için kullanılan merkezi bir kripto paradır. Alışılmadık tasarımı nedeniyle bazı eleştiriler almasına rağmen ancak şu anda yaklaşık 500 geliştirici tarafından kullanılmasıyla dikkat çekmektedir. IOTA coin fiyatının önümüzdeki dönemde hızla yükselmeye devam etmesi beklenmektedir. 

  NEAR Protocol

  NEAR Protocol, iklim tarafsızlığını hedefleyen açık kaynaklı bir platformdur. Kripto para uzmanlarının daha küçük altcoinler listesinde dördüncü sırada yer alan NEAR coin, başarılı hedefleri sayesinde gelecekte çok yüksek seviyelere ulaşabilir. 

  EOS

  EOS altcoin projesi, kullanıcıların DeFi uygulamaları oluşturmasına olanak tanıyan ve 5 milyar doların hemen altında bir piyasa değerine sahip olan EOS.IO ağının yerel kripto para birimidir. Geliştiricileri ve aldığı sağlam fonlarla dikkat çekmektedir. 

  Stellar

  Stellar'ın mevcut piyasa değeri giderek artan yerel tokeni XLM'yi de öne çıkmaktadır. Uzmanlar, Stellar'ı "düşük ve sabit işlem ücretlerine sahip bir ödeme çözümü" olarak nitelendirmektedir. 

  Monero

  Monero blok zincirinde çalışan az bilinen gizlilik parası XMR de uzmanların radarına takılmıştır. "Gizlilik kripto parası" olarak adlandırılan Monero, potansiyel yasadışı kullanım hakkında bazı endişelere yol açan kullanıcı anonimliğini arttırmaktadır.

  Ethereum Classic

  Bir Ethereum hard forkunun ardından oluşturulan Ethereum Classic, giderek artan piyasa değeriyle beğeni toplamaktadır. Uzmanlar, ETC, değer depolama ve transfer etme ve gaz ücreti ödeme yeteneği ve ETH’nin aksine bir tedarik sınırına sahip olması sayesinde projenin yatırımcısına büyük kazanç vermesini öngörmektedir. 

  Filecoin

  Bulut tabanlı blok zinciri Filecoin'in tokeni FIL, olağandışı Proof of Replication ve Proof of Spacetime algoritmalarını kullanarak çalışmaktadır.

  Neo

  Akıllı sözleşmeleri işleyen Neo blok zinciri, son olarak "en büyük evrimi" olacağını vaat ettiği N3 yükseltmeleriyle projesini sağlamlaştırmıştır. 

  Cosmos

  Cosmos, borsalarda listelenen daha iyi bilinen altcoinlerden biridir. Michael van de Poppe kısa süre önce onu 'bir sonraki solana' olarak tanımlamıştır. 

  Waves 

  Uygulama geliştirme blok zinciri Waves, uzmanların gelecekte yatırımcısına kazanç sağlayacağını düşündüğü kripto para birimleri arasında yer almaktadır.

  Fantom

  Açık kaynaklı DeFi platformu Fantom, kendi sektöründe önde gelen altcoin projeleri arasında gösterilmektedir. 

  Tron

  Yaklaşık 6,5 milyar dolarlık piyasa değerine sahip içerik paylaşım ve eğlence platformu Tron, uzmanların radarına takılmıştır. TRX coin, sahiplerinin platformdaki akış hizmetleri için ödeme yapmasına olanak tanımaktadır.

  Internet Computer

  Son olarak, Internet Computer'ın 10 milyar dolarlık piyasa değeri olan yerel coini ICP  listede yer almaktadır. ICP coin sahipleri, veri merkezleri işletmek ve yönetim tekliflerine oy vermek için ödüller kazanmaktadır.

  Sonuç

  Hangi altcoinlere yatırım yapılması gerektiği konusunda soru işaretleri taşıyan yatırımcılar bu kripto para birimlerini tercih edebilir. Bu projelerin tamamı altyapısı ile göz doldursa da, borsada alıma en uygun zamanda yatırım yapmak önemlidir. Bunun için güncel kripto para haberlerini takip etmek gerekmekte.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle