Kripto Para

Kurumsal yatırımcılar için BTC alımında kolaylık!

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken, kurumsal ve perakende yatırımcılara kolaylık sağlayan gelişmeler yaşanıyor. Bitcoin’e olan kurumsal talebin zirve yapmasının ardından “SherlockSM” adı verilen araç gündeme geldi…

  ABD merkezli dev varlık yöneticisi Fidelity şirketi, kripto para basınında geniş yankı bulan bir hamleye imza attı. Son dönemde Bitcoin (BTC) için kurumsal talebin hızla artmasını fırsat bilen varlık yönetim şirketi, kurumsal yatırımcılara kolaylık sağlamak adına yeni bir aracı hizmete açtı. 

  Bitcoin ve diğer kripto paralara yönelik kurumsal ilgi giderek artıyor. Geleneksel finans sektöründe kurumsal yatırımcıların, yatırım kararları öncesinde piyasadaki verileri analiz etmesini sağlayan çok sayıda araç bulunuyor. Ancak kripto para dünyasında bu konuda yeterli olgunluk yaratılmaması dikkatlerden kaçmıyordu. Fidelity şirketi piyasaya sürdüğü “SherlockSM” isimli araç sayesinde bu sorunu ortadan kaldırdı.

  Fidelity’den Kurumsal Yatırımcılara Büyük Hizmet

  ABD’li varlık yöneticisi Fidelity şirketi, BTC yatırımı yapmak isteyen kurumsal yatırımcıların, dijital varlıklar hakkındaki piyasa verilerini kolaylıkla analiz edebilmeleri için yeni bir araç tanıttı. “SherlockSM” ismiyle yayınlanan bu araç, kurumsal yatırımcıların blok zincir, geliştirme ekosistemi, pazar ve sosyal medya verilerini incelemelerini sağlıyor.

  Kripto para dünyasındaki verileri daha pratik ve kolay bir şekilde incelemeyi başaran kurumsal yatırımcılar “SherlockSM” aracından büyük fayda sağlayabilecek. Bu sayede Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yönelik kurumsal yatırımların da son dönemde hız kazanması planlanıyor

  SherlockSM ile Kurumsal Yatırımlar Hız Kazanacak

  Fidelty şirketinin teknoloji yöneticilerinden olan Kevin Vora, SherlockSM isimli araç hakkında yaptığı açıklamada tasarım amaçlarından bahsetti: “Yaptığımız görüşmelerde kurumsal yatırımcıların dijital varlıklarla ilgili kapsamlı ve erişilebilir bir veri çözüm aracına ihtiyaçları olduğunu fark ettik ve Sherlock’u tasarladık.” 

  “Sherlock yatırımcıların veriye dayalı olarak dijital varlık yatırımı kararı vermesine yardımcı olacak. Sezgisel araçlar ile birleştirilmiş güvenilir bir veri kümesi oluşturduk ve Sherlock ile bunu müşterilerimize sunuyoruz.”  Bu gelişmenin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatına olumlu etkide bulunacağı tahmin ediliyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle