Bomba iddia: Hükümetler BTC’ye büyüme şansı veriyor

  Electric Capital kurucu ortaklarından Curtis Spencer, Bitcoin (BTC) ağının varlığını halihazırda sürdürmesinin, dünya hükümetlerinin inisiyatifi ile gerçekleştiğini ima eden açıklamalarda bulundu.

  Bitcoin’in (BTC) son aylarda elde ettiği muazzam artışlar, onu dünyanın her yerinde popüler hale getirdi. Dünyanın dört bir yanında insanlar, Bitcoin yatırımı yapmasa bile onun ne olduğunu, nasıl yapıda olduğunu araştırmaya başladı. Bitcoin, bu popülariteyi son dönemlerde elde ettiği değer artışları ve kırdığı rekorlar ile yakaladı. Bitcoin’in bu denli benimsenmesi, hükümetlerin kripto paralara yaklaşımlarının şekillenmesine önayak oldu.

  Bitcoin ve beraberinde kripto para piyasalarının artan değeri, insanların kripto paralara ilgisi yeni çalışmaların başlamasını sağladı. Artık bu çalışmalara hükümetler de dahil olmaya başladı. Ancak Bitcoin’in hiçbir ülkeye bağlı olmaması, merkezsiz bir yapıda olması, onu özel kılan özelliklerden bir tanesi.

  Spencer’a Göre Hükümetler BTC’ye Büyüme Şansı Veriyor

  Ancak Electric Capital’in kurucu ortaklarından ve şirketin ortağı Curtis Spencer, olaya daha farklı bir açıdan yaklaştı. Spencer’a göre Bitcoin ağının varlığını halihazırda devam ettirmesi, hükümetlerin inisiyatifleri sayesinde gerçekleşiyor.

  20 Nisan tarihinde Collision Web zirvesindeki bir panelde söz alan Curtis Spencer, konuya ilişkin açıklamalarını burada dile getirdi. Spencer açıklamalarında, milletvekillerinin kendi ülkelerindeki madencilik faaliyetlerine daha sert kısıtlamalar getirmeyerek “Bitcoin’e büyüme şansı verdiklerini” ifade etti. Yani Spencer’a göre Bitcoin, bu gözle görülür değer artışlarını hükümetlerin kısıtlama adımı atmamasına borçlu.

  “BTC Gerçekten Hükümetler Tarafından Durdurulabilir Mi?”

  Galaxy Digital’den Michael Jordan, Acoomplice’dan Ash Egan, A Capital’den Kartik Talwar IDEO CoLab Ventures’tan Tara Tan, Consensys moderatörü Min Teo ve Electric Capital ortağı Curtis Spencer söz konusu panelde bir araya geldi. 2021 yılında kripto paraların durumu hakkında konuşan ekipten Spencer, “Bitcoin gerçekten hükümet tarafından durdurulabilir mi?” sorusuna şu cevabı verdi:

  “Aslında bu olabilir. Ağa saldırmanın maliyetini düşünürseniz, bu ulus devletlerin yapamayacağı bir şey değil. Sincan’da olanlara bakın. Bitcoin madencilik ağını, aslında çok hızlı bir şekilde kapatabilirsiniz.

  Özellikle ABD, tüm ABD madencilik hizmetlerini durdurursa ve düğer ülkeler de aynı uygulamayı yaparsa, hash gücünün %80’i ile %90’ı gider. Bitcoin’in bence hala burada olması, hükümetlerin desteğiyle olduğunu gösteriyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle