Manchester City token’ını maç günü ne bekliyor?

  Kripto para piyasası çöküş haftasını geride bırakmış gibi görünüyor. Yeni haftada görülen yeşil grafikler, toparlanmalara işaret ediyor. Bu yeşil grafiklere sahip token’lardan biri olan Manchester City takımının taraftar token’ı CITY, yatırımcılarını heyecanlandırmaya devam ediyor.

  Chiliz (CHZ), 2021 yılında spor dünyasından kurduğu ortaklıklar ile adını birçok kez duyurmayı başardı. Özellikle futbol dünyasından birçok takım ile taraftar token ortaklığı kuran Chiliz, ülkemizde de birçok futbol kulübü ile ortaklık kurarak Türkiye’deki yatırımcıların da dikkatini çekmeyi başardı. Birçok dünya devi futbol kulübüyle de anlaşmaları olan Chiliz’in ortaklığı ile kendi kripto parasını piyasaya süren Manchester City’nin CITY token’ı, Chiliz üzerinde resmen listelendi.

  CITY Rekor Fiyatla Listelendi

  Manchester City takımı Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu için mücadele etmeye devam ediyor ve takımın bunu başarmak için önünde sadece final mücadelesi kaldı. CITY token da bu heyecanlı bekleyiş öncesi 25 Mayıs tarihinde resmen listelendi. Heyecanlı bekleyişin de etkisi ile CITY token fiyatı beklendiği gibi rekor seviyeden açılış yaptı. Teknik aksaklık nedeni ile CITY ilk olarak 10 CHZ fiyatından piyasaya sürüldü. Ancak 1 kişinin 30 CHZ ile alım yapması dışında CITY, 50 CHZ’lik seviyeden işlemlere başladı.

  25 Mayıs akşam saatlerinde CITY token fiyatı 100 CHZ fiyatını gördü. Birçok kişi bu seviyenin bile “başlangıç seviyesi” olduğunu iddia ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Chiliz ortaklığı bulunan Galatasaray ve Atletico Madrid takımlarının da şampiyonluk maçları öncesinde taraftar token’ları rekor derecede yükseliş yaşamıştı. Galatasaray’ın şampiyon olamaması ile birlikte GAL token fiyatı sert düşüş yaşamış olsa da ATM token rekor fiyatını bir seviyeye kadar korumayı başardı.

  Maç Günü Artışlar Görülebilir

  Manchester City ile Chelsea FC takımları 29 Mayıs tarihinde Şampiyonlar Ligi şampiyonluk mücadelesi için sahaya çıkacak. Bazı analistlere göre daha önce GAL ve ATM token örneklerinde de görüldüğü gibi, şampiyonluk maçının oynanacağı gün CITY token fiyatı ciddi yükseliş yaşayabilir. Öte yandan CITY token satışlarında özellikle soyunma odası dolabı ile ilgili olarak yaşandığı iddia edilen bir sorun nedeniyle, Chiliz ekibinin CITY üzerine daha fazla kafa yorabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle