Kripto Para

Dogecoin gerçekten Ay’a gidiyor!

  Elon Musk’ın CEO’su olduğu uzay taşımacılığı şirketi SpaceX, 2022 yılının ilk çeyreği için DOGE-1 isimli Ay görevinin duyurusunu yaptı. Elon Musk, daha önce de Ay’a gerçekten Dogecoin (DOGE) göndereceklerini açıklamıştı. SpaceX, projenin maliyetini karşılamak adına Dogecoin ile ödeme aldı.

  Son dönemlerin en popüler kripto para birimlerinden biri olan Dogecoin (DOGE), Elon Musk’ın Saturday Night Live (SNL) programında sunuculuk yapması ile rekor fiyatlara yükseldi. Programdaki beklenti ile rekor seviyelere yükselen DOGE, program devam ederken sert düşüşe geçti ve birçok yatırımcısına kaybettirdi. Sert düşüş yaşayan DOGE, Elon Musk’ın Twitter paylaşımları ile daha sonra hızla toparlandı. Aslında Elon Musk’ın 9 Mayıs tarihinde açıkladığı gelişme, 1 Nisan tarihinde de duyurulmuştu.

  Son edinilen bilgilere göre 1 DOGE fiyatı %dogecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %dogecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dogecoin fiyatı 24 saatte %dogecoin+yuzde%.

  DOGE-1 Ay Görevi Duyuruldu

  Musk’ın CEO’su olduğu uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in Ay’a gerçekten Dogecoin götüreceği 1 Nisan tarihinde Elon Musk tarafından Twitter’dan duyurulmuştu. Bu açıklamadan sonra SpaceX tarafından yeni bir açıklama geldi. Şirket 2022 yılının ilk çeyreği DOGE-1 isimli Ay görevinin duyurusunu yaptı. SpaceX duyurulan projenin maliyeti için Dogecoin ile ödeme aldı. Dogecoin gerçekten Ay’a gidecek.

  GEC’nin Uydusu Falcon 9’a Entegre Edilecek

  Geometric Energy Corporation (GEC), 9 Mayıs Pazar günü basın duyurusu yayınladı. Duyuruda “DOGE-1 Mission to the Moon” isimli Ay görevinin tanıtımı yapıldı. SpaceX yetkilileri Ay görevinin doğru olduğunu teyit etti. Buna göre GEC, SpaceX’e ödeme yaparak Dogecoin’in Ay’a çıkmasına öncülük edecek. Tarihte ilk olacak olan bu görev için GEC’in 40 kilogramlık uydusu, SpaceX’in Falcon 9 roketine entegre edilecek. Roket yörünge dışına çıkacak ve roketin sensör ve kameraları Ay’dan bilgi verecek.

  İşlem “SmallSat Rideshare” Programı ile Yapılacak

  SpaceX’in roketine uydu entegre sistemini kapsayan program, 2019 yılında duyurulmuştu. SpaceX şirketi “SmallSat Rideshare” isimli program olanağı ile farklı şirketlerin düşük maliyetlerde uydu göndermesini sağlıyor. Böylece tek bir roket için ödeme yapmak yerine, isteyen şirketler bu program ile rokete entegre uyduları fırlatmak için düşük ücretler ödeyebiliyor.

  GEC tarafından yapılan açıklamada, Dogecoin’in bir uzay görevini finanse etmek için yeterince gelişmiş olduğu vurgulandı. GEC CEO’su Samuel Reid konuya ilişkin yaptığı açıklamada, DOGE’un artık bir şaka olmadığını, onun uzay keşiflerinde bile kullanılabildiğini dile getirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle