Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti - 27 Ekim 2021

  En büyük kripto para birimi Bitcoin’de süredir boğaların ve ayıların savaşı devam ederken yatırımcıları üzen gelişmeler yaşanıyor. Lider kripto para birimi BTC fiyatında yaşanan sert düzeltme popüler altcoin fiyatlarına da olumsuz etki yarattı. Altcoinlerdeki kayıplar artarken Bitcoin’de toparlanma çabası sürüyor.

  27 Ekim 2021 Çarşamba gününde Bitcoin ve popüler altcoin fiyatlarına etki eden gelişmeleri ve önemli fiyat hareketlerini haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  En büyük kripto para birimi Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar, ABD Hazine Bakanlığı’ndan beklenen sabit coin raporuyla alakalı olarak sert düşüşler yaşadı. Piyasa değeriyle en büyük kripto para Bitcoin, bugün kısa sürede yüzde 5’in üzerinde bir düşüşle 58 bin dolara kadar geriledi. Popüler altcoinlerde ise düşüşler daha da hız kazandı.

  Bitcoin ve altcoin fiyatlarını olumsuz etkileyen bu sert düzeltmede, ABD Hazine Bakanlığı’ndan beklenen sabit coin raporundaki beklentiler etkili oldu. İddialara göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 135 milyar dolarlık sabit coin piyasasında ragülasyonlardan sorumlu kurum olabilir.

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı Anthony Scaramucci’nin CEO’su olduğu varlık yönetim şirketi SkyBridge Capital, özel fon müşterilerine kripto para borsası Kraken'den hisse alım şansı tanıyacağını duyurdu. “Bugüne kadar yaptığımız en büyük özel piyasa yatırımlardan biri” şeklinde tanıtılan bu hamle yatırımcılarda heyecan yarattı.

  Merkeziyetsiz finans dünyasında "flash loan" (anlık kredi) taktiği kullanılarak yapılan hack saldırılarına bir yenisi daha eklendi. Daha önce iki kez siber saldırıya uğrayan ve milyonlarca dolarlık fon çalınan Cream Finance platformu 3. kez flash loan saldırısıyla yaklaşık 130 milyon dolarlık fon çaldırdı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre, lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında yüzde 5 civarında bir gerileme yaşanırken, 58.968 dolardan işlem görüyor. ETH başta olmak üzere tüm popüler altcoinlerdeki satış dalgası ise hız kazandı. SOL ve XRP fiyatlarındaki kayıplar yüzde 7 seviyesindeyken en fazla değer kaybeden coinler yüzde 9 düşen ADA ve DOGE oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle