Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti - 16 Eylül 2021

  Kripto para piyasasında belirsizliklerin devam ettiği Perşembe gününde bazı altcoinler ciddi değer kazandı. Uzun bir süredir konsolidasyon sürecinde olan kripto paralarda inişli çıkışlı bir grafik çizildi.

  16 Eylül Perşembe günü Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeler ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto paraların bir ödeme yöntemi olarak kabulü yaygınlık kazanmasına yönelik bir hamle daha geldi. Dünyanın en büyük sinema salonu zinciri AMC Entertainment, Bitcoin başta olmak üzere diğer kripto para birimleriyle ödeme kabul edecek. Dev şirket 2021 yılı sonuna kadar kripto para ile sinema bileti alma dönemini başlatacak. 

  İsviçre forex bankası Dukascopy saatlik, günlük ve haftalık grafiklerine dayanarak Ekim 2021 için bir sonraki Bitcoin (BTC) fiyat tahminini ve teknik analizini yayınladı. Banka, BTC analizinde güzel bir toparlanma gördüklerini ve konsolidasyon aralığının hâlâ yolunda olduğunu söyledi. Uzmanlar Ekim ortası veya Kasım ayından sonra BTC’nin yüksek fiyatlara çıkmak için destek bulmalı ve bu baharda yaptığı zirveleri kanıtlamalı gerektiğini düşünüyor. 

  Etheruem’un kurucu ismi Vitalik Buterin, TIME dergisinin “Dünyanın en etkili 100 kişisi” listesine girdi. Popüler sosyal medya platformlarından Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian, kaleme aldığı yazısında bu konuya değindi ve Buterin’den övgü dolu sözlerle bahsetti. Öte yandan Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Fatih Birol da listede yer almayı başardı. 

  Kripto paraları sert eleştirmesiyle tanınan ABD’li Senatör Elizabeth Warren, Ethereum ağındaki yüksek işlem ücretlerini eleştirdi. Senato Bankacılık Komitesi’ndeki toplantıda konuşan Warren, 500 dolardan fazla olan takas ücretini çok yüksek buldu.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen verilere göre BTC fiyatında yüzde 0.54 oranında geri çekilmeyle 47.616 dolarlı seviyeler görülüyor. Popüler altcoinlerin hemen hemen hepsinde düşüş trendi devam ederken Ethereum (ETH) fiyatı yüzde 4’ten fazla değer kazanarak 3.585 dolardan fiyatlanıyor. Günün en fazla değer kaybeden altcoini ise yüzde 4 kayıpla Cardano (ADA) oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle