İlginç DOGE fikrine Elon Musk’tan yeşil ışık!

  2021 yılının kripto para piyasalarındaki en popüler isimlerinden biri haline gelen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, kendisine yöneltilen bir Dogecoin (DOGE) fikrine sıcak baktı. Musk Dogecoin madenciliği ile desteklenen jakuzi oluşturma fikrine yeşil ışık yaktı.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz yıllardan bu yana kripto para sektörünün popüler isimlerinden biri. Ancak 2021 yılında Musk, bu alanda apayrı bir şöhrete kavuştu ve neredeyse Dogecoin’in (DOGE) marka yüzü oldu. Bitcoin (BTC) için olumlu açıklamalar ile gündeme geldikten sonra BTC madenciliği hakkında olumsuz konuşarak gündeme gelen Musk, favorisi olan DOGE için hiç olumsuz açıklamada bulunmadı. Elon Musk, bu kez de Twitter üzerinden kendisine yöneltilen bir fikre sıcak baktığını gösterdi.

  Blockfoilo’nun Çağrısı

  Elon Musk’a “Dogecoin madenciliğinde üretilen ısı ile çalışacak bir jakuzi” fikri yöneltildi. Elon Musk’a yöneltilen bu fikir, piyasanın önde gelen kripto para portföy takipçisi olan Blockfolio’nun Twitter hesabından yöneltildi. Blockfoilo’nun Elon Musk’a yönelik paylaştığı tweet’te yer alan ifadeler şöyle:

  “Dogecoin madencilik ısısı ile çalışan bir jakuzi. Elon Musk, nasıl olacağı umurumda bile değil, bunu sadece gerçekleştir.

  Elon Musk’ın Sıradaki Projesi Bu Olabilir

  Gelen bu paylaşıma Elon Musk ise “Harika fikir” diyerek yanıt verdi. Böylece Elon Musk, bu fikre sıcak baktığını göstermenin yanı sıra aslında söz konusu çalışma için yeşil ışık da yakmış oldu. Zira paylaşımda, bu fikrin hayata geçirilmesi için Elon Musk’a da bir çağrı var. Elon Musk’ın bu fikrin hayata geçmesi için çalışmaya başlaması birçok kişiyi şaşırtmayacaktır.

  Elon Musk şimdilerde Dogecoin’in gelişmesine bir bakıma öncülük ediyor. Öte yandan Musk, geçtiğimiz dönemlerde Dogecoin’i bir uydu görevi için kabul etmişti. Bu gelişmeler de göz önünde bulundurulduğunda, Musk için bunun sıradaki proje olacağını öngörmek uçuk bir öngörü olmayacaktır.

  DOGE Madencilik Gelirlerinde Ciddi Artış

  ByteTree verilerine göre Dogecoin her ne kadar şaka olarak ve amaçsız şekilde piyasaya sürülmüş olsa da yükselen işlem ücretleriyle birlikte gelirlerinde 2021 yılında %4.500’ten fazla artış yaşandı. Bu sayede DOGE madencileri de ciddi kazançlar elde etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle