Kripto Para

Twitter CEO’sundan Musk’ın BTC açıklamalarına gönderme

  Kripto para piyasalarında hala sıcaklığını koruyan “Bitcoin’in çevreyi kirlettiği” tartışmalarına bir yanıt da ödeme şirketi Square’in sahibi ve Twitter CEO’su Jack Dorsey’den geldi. Jack Dorsey, Elon Musk’ın Bitcoin ve Dogecoin (DOGE) ile ilgili açıklamalarına imalı şekilde yanıt verdi.

  Kripto para piyasalarında birkaç gündür sıcak gündemde, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın yapmış olduğu açıklamalar var. Elon Musk, ilk olarak Bitcoin (BTC) ile ilgili açıklamalarda bulundu, ardından Dogecoin (DOGE) hakkında konuştu. Daha önce yapmış olduğu paylaşımlar ve bu kripto varlıklara verdiği destekle çok geniş kitlelere ulaşan Musk’ın son açıklamaları, piyasada küçük çaplı bir deprem yarattı. Elon Musk, BTC madenciliğinin çevre kirliliği etkisinden dolayı Tesla’nın BTC ödemelerini askıya aldığını açıkladı. Ardından Musk, DOGE açıklamalarını dile getirdi.

  Jack Dorsey’den İmalı Yanıt Geldi

  Musk, Bitcoin’in hard forku Litecoin’in (LTC) de hard forku olarak üretilen Dogecoin’in geliştirilmesi için DOGE geliştiricileri ile çalışmalara başladığını açıkladı. Çok kısa süre önce Bitcoin’i beklenmedik şekilde eleştiren Musk’ın DOGE açıklamaları “nispet yapar gibi” değerlendirildi. Musk’ın dolaylı da olsa DOGE’u ön plana çıkarma çabasına, Square şirketinin sahibi ve Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey’den yanıt geldi. Dorsey verdiği yanıtta, Bitcoin’in her şeyi daha iyiye dönüştürdüğünü ve değişimi de beraberinde getirdiği imasında bulundu.

  Dorsey, Square CFO’sunun Sözleri Üzerine Yorumda Bulundu

  Jack Dorsey’in söz konusu yorumunu, Square CFO’su Amrita Ahuja’nın sözlerinden sonra dile getirmesi, farklı bir açıdan bir başka mesaj olarak değerlendirildi. Ahuja, açıklamasında “Daha fazla Bitcoin satın alma planımız” yok dedi. Square şirketinin de sahibi olan Dorsey’in “Bitcoin’i daha iyi yapmak için sonsuza kadar çalışacağız” mesajı vermesi, net bir duruş ortaya koyduğunu gösteriyor. Ahuja, açıklamalarında ayrıca BTC Temiz Enerji Girişimi aracılığıyla daha yeşil bir gelecek için çalışıp, topluluğa bağlılıklarını devam ettireceklerini ifade etti.

  Dorsey: “İnsanlar veya Kurumlar BTC’yi Durduramaz”

  Jack Dorsey’in, Amrita Ahuja’nın tweetini alıntılayarak yaptığı paylaşıma birçok soru ve yorum geldi. Dorsey bu sorulara verdiği yanıtta doğrudan Elon Musk’a gönderme yaptı. Dorsey paylaşımında, hiçbir kurum ya da kişinin Bitcoin’i durduramayacağını ya da değiştiremeyeceğini, Bitcoin’in insanlar ile kurumları değiştireceği fikrini benimsendiğini söyledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle