Bitcoin ve altın konusunda ünlü isimlerden çarpıcı yorumlar

  Dünyaca ünlü milyarder Elon Musk, önde gelen Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff ile Bitcoin (BTC) ve altın yatırımlarını değerlendirdi. İkilinin sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlar dikkat çekti…

  Kripto para dünyasına sıkı bir giriş yapan SpaceX ve Tesla CEO’su dünyaca ünlü milyarder Elon Musk, yine kripto para topluluğunun gündeminde. Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımlar ile sektörde adından sık sık söz ettirmeye devam eden Musk, bu sefer Peter Schiff ile konuştu. Önde gelen Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff ile lider kripto para biriminin değerlendirmesini yaptı.

  Altın ve Bitcoin Kıyaslaması 

  Elon Musk, Bitcoin karşıtı olarak bilinen Schiff’in kendisi hakkında yapmış olduğu bir paylaşıma yanıt verdi. Schiff tarafından atılan ve Elon Musk’ı kızdıran açıklamalar şunlardı: “lon Musk’a göre, Bitcoin neredeyse itibari para kadar saçma. Yani Musk hem Bitcoin’i hem itibari parayı saçma buluyor. Katılıyorum, dijital bir itibari para olan Bitcoin’in merkez bankaları tarafından verilen kağıt paradan bile daha fazla saçma olduğunu düşünüyorum. Altın saçma değildir. Bu itibari para ve Bitcoin’den daha iyi!

  Bitcoin ve kripto para destekçisi olarak bilinen Elon Musk, Schiff’in bu ifadelerine karşı kayıtsız kalmadı ve şu yanıtı verdi: “Altına sahip olduğunuzu söyleyen bir e-posta, altın sahibi olmakla aynı şey değildir. Kripto paranız da olabilir. Para, sadece takasın verdiği rahatsızlıktan kaçınmamızı sağlayan verilerdir. Bu veriler, tüm veriler gibi, gecikme ve hataya tabidir. Sistem, her ikisini de en aza indirecek şekilde gelişecektir.”

  Topluluğun Desteğini Almaya Devam Ediyor

  Son olarak “Bitcoin ve Ethereum yüksek görünüyor. Haha” yazan Elon Musk’ın bu paylaşımı kripto para topluluğunun desteğini aldı. Peter Schiff, kripto para dünyasının tanınmış isimleri ile sık sık tartışan ve Bitcoin karşıtı olarak bilinen bir isim olarak dikkat çekiyor. 

  En son Elon Musk’ın açıklamalarını gözüne kestiren Schiff, kısa sürede Elon Musk’tan yeni bir cevap gelince henüz sessizliğini bozmadı. Ünlü milyarder Elon Musk, son zamanlarda yaptığı Dogecoin ve Bitcoin yorumları ile kripto para topluluğunun gözdesi olmaya devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle