Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti - 12 Mart 2021

  Kripto para piyasasında genel olarak düşüşlerin görüldüğü 12 Mart Cuma gününde, özellikle ABD ekonomisinden gelen haberler yakından takip edildi. ABD 10 yıllık tahvillerinde faiz oranlarının yükselmesi, doların güç kazanmasını sağlarken Bitcoin (BTC) ve genel anlamda kripto para piyasasını olumsuz etkiliyor.

  Günün en önemli Bitcoin ve altcoin gelişmeleri ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Lider kripto para birimi Bitcoin son günlerdeki kademeli yükselişinde bir miktar yavaşlama eğilimine girdi. Kripto para topluluğunun önde gelen analistlerinden Willy Woo son paylaşımında Bitcoin fiyatındaki yükseliş beklentisini değerlendirdi. Analist, Bitcoin fiyatındaki uzun süren konsolidasyon sürecinin geride kaldığını ve BTC yükselişi için her şeyin hazır olduğunu belirtti. Peter Grandt ve önde gelen kripto para uzmanları da bu konuda fikir birliğine vardı. Topluluğun önde gelen isimleri 2021 yılı sonunda Bitcoin fiyat tahmini 200 bin dolar olarak açıklasa da piyasada bu açıklamalara yönelik olumlu bir hareket görülmedi.

  Altcoinlerde ise 2 gündür merakla beklenen Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun duyurusu nihayet paylaşıldı. Gizemli duyurunun piyasanın beklentilerini karşılamamsı üzerine Binance Coin (BNB) fiyatı adeta çakıldı. Ayrıca fiyat düşüşünde Çin merkezli Binance borsasının ABD’de soruşturmaya alındığı iddiası da etkili oldu. Son dönemin dikkat çeken altcoinlerinden Chiliz (CHZ) yükseliş ivmesi ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak yeni bir ATH belirledi. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Uzun süren konsolidasyon sürecinden sonra yeniden 56 bin dolar üzerine kadar yükselen Bitcoin fiyatında son 1 haftadaki kazanç oranı yüzde 17.53 oranında olmasına rağmen bugün yüzde 2’ye yakın kayıp yaşandı. Bitcoin fiyatında pozitif görünüm devam ederken altcoin piyasasında çok hareketli bir gün yaşandı. 

  Binance Coin (BNB) fiyatı, kripto para piyasalarından gelen güncel verilere göre haberin hazırlandığı anda yüzde 13’ün üzerinde kayıpla adeta çakıldı. Ayrıca altcoin piyasasında Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Polkadot (DOT) ve XRP fiyatlarında da yüzde 4’ün üzerinde düşüşler yaşandı

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle