Kripto Para

Kripto ödeme platformu Wyre para çekmeye limit getiriyor

  Devam eden kripto kışı ödeme şirketlerini yeni önlemler getirmeye mecbur bırakıyor. Kripto ödeme şirketi Wyre para çekme işlemlerine limit getirerek müşterilerine kısıtlamalar getiren son kripto ödeme şirketi oldu.

  Kripto piyasalarında kış koşulları kripto ödeme şirketlerini zorda bırakıyor. Kripto ödeme şirketi Wyre, 8 Ocak’ta yaptığı duyuru ile para çekme politikasını değiştireceğin duyurdu! Kripto endüstrisinde endişeye yol açan bu duyuru ise şu anda sadece küçük değişiklikler içeriyor.

  Wyre Kullanıcıları Hesaplarını Tamamen Boşaltamazlar!

  8 Ocak’ta Wyre tarafından yapılan “para çekme politikası değişikliği” ile müşteri hesaplarındaki fonların çekilme taleplerine bazı limitler getirildi. Günde 5 Bitcoin (BTC) ve 50 Ethereum (ETH) para çekme limitleri ve fiat para çekme limitleri Wyre tarafından uygulanıyor.

  Çoğu borsada yer alan bu kademeli limitlere ek olarak borsa, kullanıcıların hesaplarındaki fonların yüzde 90’ından fazla para çekme taleplerine dur diyor! Bundan sonra Wyre’de müşteriler, fonlarının yüzde 90’ından fazlasını çekemeyecek. Alınan bu karar ise Wyre’ın likidite çıkmazına düştüğü ve iflas edebileceği söylentilerini güçlendirmek için yeterli oldu!

  “Yönümüzü Bulmak İçin Araştırmayı Sürdürüyoruz”

  Wyre, Nisan 2022’de FinTech şirketi Bolt tarafından 1,5 milyar dolar bedelle satın alınmıştı. Bu satın almanın devam eden sürecinde derinleşen kripto kışı ve eriyen yüksek profilli hesap nedeniyle şirket zor durumda olduğunu kabul ediyor. Para çekme politikasını değiştirerek bu süreçte aldığı yararları hafifletmeye çalışan Wyre, “Topluluğumuzun çıkarlarına en uygun şekilde hareket etmek en büyük önceliğimizdir ve şirketimiz için mevcut Pazar ortamında yönümüzü bulmamızı sağlayacak stratejik seçenekleri araştırıyoruz” ifadeleri ile henüz havlu atmadığını ifade etti.

  “Lütfen Wyre Kullanmayın”

  Öte yandan Wyre, kripto cüzdan sağlayıcısı MetaMask’tan ayrılarak farklı bir adım daha atmıştı. 6 Ocak tarihinde MetaMask tarafından yapılan Twitter duyurusunda, “Lütfen Wyre kullanmayın” ibaresi yer almış ve tüm dikkatler şirkete çevrilmişti. MetaMask tarafından yapılan bu sıra dışı paylaşımı takip eden ikinci gün değişen “para çekme politikası” ise çanların kripto ödeme şirketi Wyre için çalındığına yönelik endişeleri haklı gösteriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle