Milyarlık kuruluş muazzam yılsonu BTC hedefini paylaştı!

  Açıklanan FED faiz oranı ve devam eden ılımlı spot Bitcoin ETF başvurusu en büyük kripto para biriminde hedefleri yükseltiyor! Topluluğun yakından takip ettiği Matrixport, FED Başkanı Powell’ın açıklamaları sonrası heyecanlandıran bir yılsonu Bitcoin tahmini paylasti.

  Bitcoin’de (BTC) rüzgar resmen arkadan esiyor! Başta BlackRock olmak üzere yatırım devlerinin ilettiği spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurularının sonuçlarına yönelik iyimser beklentiler ve ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell’ın güvercin açıklamaları Bitcoin’e yaradı. 35 bin doların üzerine bugün yükselen BTC için önemli bir kuruluş, paylaştığı yılsonu fiyat hedefi ile yatırımcıları heyecanlandırmayı başardı.

  Matrixport: Yılsonu BTC Hedefimiz 56 Bin Dolar!

  Bitcoin’de son aylarda devam eden yükseliş trendi ardından piyasalar ile raporunu paylaşan Matrixport, raporda 31 Aralık tarihi için kurum olarak BTC fiyat tahminlerini paylaştı. Raporda Sir Isaac Newton’un üçüncü hareket yasasına atıfta bulunan şirket, “Boğa piyasasının dışarıdan güç etki etmedikçe hareket halinde kalma eğiliminde” ifadelerini kullandı. Tarif ettiği modele göre ise fiyat hedefini paylaşan kuruluş, “31 Aralık Bitcoin fiyat beklentimiz 56 bin dolar” dedi.

  Matrixport yaklaşık yüzde 71’lik bir fiyat yükselişi bekliyor. Zirve için 18 Aralık tarihine işaret eden şirket, yaşanacak ralli için “Noel Baba Rallisi” ismini kullandı. Şirketin hedefi ise mevcut konjonktürde oldukça makul görülürken, eklenen bir grafik te tarihsel bir istatistikin de analizin olası olduğunu gösteriyor.

  "Son 12 Yılda 10 Kez Bunu Yaptı"

  Matrixport raporunda 2010 – 2022 yılları arasındaki 10 yıllık sürece ilişkin önemli verileri gösteren bir grafik paylaşıldı. Lider kripto para biriminin 10 yıllık süreçteki ilk 10 ay ve son iki aya ait performanslarına dikkat çeken şirket, “Grafiğe göre BTC, son 12 yılın yedisinde, ilk 10 ayda en az yüzde 100 kazanç elde etti. Bu yedi yılda BTC, son iki ayda yani son sekiz haftada ortalama yüzde 65 artış gösterdi.” İfadelerini kullandı. Senaryonun benzer olması ise Matrixport tarafından 56 bin dolarlık fiyat hedefine ispat olarak gösterildi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle