Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 9 Ocak 2023

  Kripto para piyasaları yeni haftaya hareketli başladı! Bitcoin önderliğinde başlayan yükselişe altcoin’lerin önemli bir kısmı etti.

  9 Ocak 2023 Pazartesi gününde Bitcoin (BTC) ve popüler altcoin fiyatlarında yaşanan önemli hareketler ve sektörü ilgilendiren haber akışını sizler için özetimizde derledik.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın ABD’de devam eden soruşturmasında bugün önemli bir gelişme yaşandı! Federal savcılar Binance ile yatırım fonları arasındaki ilişkiyi inceleme altına alarak, kara para aklama ve yaptırım ihlaline yönelik şüphelerini açık etti.

  New York Üniversitesinde ekonomi profesörü olarak görev yapan Nassim Nicholas Taleb, Bitcoin’e yönelik çarpıcı bir açıklamada bulundu. 2008 ekonomik krizini öngören önemli isimler arasında yer alan Taleb BTC’yi, “Sistemin yarattığı bir balon” olarak değerlendirdi ve düşüşün ve düşüşün devam edeceğini söyledi.

  Kripto ödeme şirketi Wyre, para çekme politikalarını değiştirdi. 6 Ocak’ta MetaMask’tan çıkan ve MetaMask’ın, “Wyre kullanmayın” duyurusu ile gündeme gelen şirket, yeni politika gereği müşterilerinin hesaplarının en fazla yüzde 90’ını çekebileceklerini duyurdu.

  FTX çöküşü ile ilgili devam eden davada ABD Hükümetinin Robinhood (HOOD) hisse senetlerine yönelik getirdiği ipotek kararına itiraz geldi. Sam Bankman-Fried’in avukatlarınca yapılan itirazda, “FTX borçluları, bu davaya taraf olmayan bir şirketin ayrı varlığını hiçe saymaya ve üzerinde hiçbir yasal hakları olmayan yüz milyonlarca dolarlık varlığını ipotek altına almaya çalışıyorlar. Aradıkları çare olağanüstü ve uygunsuzdur.” ifadeleri kullanıldı.

  DataDash sunucusu Nicholas Merten, Bitcoin’de dip yaşatabilecek bir gelişmeye dikkat çekti! Mt. Gox’tan çalınan ve Temmuz’da planlanan ilk taksit ödemelerinin 2 ay ertelenmesine yönelik duyuruya dikkat çeken Merten, bu gelişmenin volatilitesi düşük piyasada oluşturacağı satış baskısı ile BTC fiyatını aşağı çekebileceğini savundu.

  Ripple – SEC davasını yakından takip eden avukat Jeremy Hogan, Ripple’ın davayı kaybetmesi halinde XRP’ye ne olacağına yönelik senaryoyu paylaştı! Hogan’a göre Ripple kaybederse XRP, faydasının yüzde 25’ini kaybedebilir.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Bugün kripto piyasalarında yükseliş hakim. BTC fiyatı 17 bin 212 dolardan işlem görürken, Ethereum (ETH) fiyatını 1.317 dolara artırmış durumda. Solana son 24 saatteki yüzde 21’lik artışla 16,154 dolardan işlem görüyor ve Cardano (ADA) fiyatı yüzde 19,55 artarak 0,3173’e ulaştı. Bitcoin ile birlikte metaverse projeleri önemli oranda değer kazandı ve Ziliqa (ZIL) Coin fiyatı son 24 saatte yüzde 49,2 artışla 0,02603 dolara yükseldi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle