Kripto Para

Çin’de BTC madencilik semineri bitti! Kritik kararlar alındı

  Son dönemde kripto para piyasasında sert düzeltme hareketlerine neden olan Çinli yetkililer, Bitcoin madenciliği toplantısı yaptı. Kripto para madenciliğinin geleceğini görüşmek için bir araya gelen yöneticiler, piyasa adına olumlu kararlar almış olabilir…

  Çin’in Sichuan adı verilen ve hidroelektrik santralleri ile tanınmış bir bölge olması sebebiyle Bitcoin madencilerinin alanı haline gelen yerde Bitcoin madenciliği semineri yapıldı. Yerel yöneticiler, bölgedeki Bitcoin ve kripto para madenciliğinin geleceğini belirlemek için sektör temsilcileri ile toplantı gerçekleştirdi.

  Elde edilen ilk bilgilere göre bu seminerin Bitcoin ve kripto para dünyası adına olumlu geçtiği ifade edildi. Söz konusu seminere katılanlar arasında Devlet Elektrik Şebekesi ile Sichuan Enerji Endüstrisi Yatırımı Grubu gibi kuruluşlardan temsilciler yer aldı. Bu toplantıda BTC madenciliğinin geleceği masaya yatırıldı

  Bitcoin Madenciliği İçin Kritik Kararlar

  Çin Devlet Konseyi, geçtiğimiz dönemde Bitcoin ve kripto para madenciliğine karşı sıkı önlemler alınacağını duyurmuştu. Kripto para madencilerinin yoğun olduğu Çin’den gelen bu haberler piyasada sert dalgalanmalara yol açmış ve BTC fiyatı adeta çakılmıştı. Gerçekleştirilen son toplantıda ise kripto para madenciliğinin bölgedeki su ve enerji kaynaklarını nasıl etkilediği konusu üzerinde duruldu. 

  Gelen ilk haberler göre seminer sırasında BTC ve diğer kripto para madencilerinin de görüşleri dinlendi. Sichuan’ın hidroelektrik bakımından zengin olduğu ve bölgedeki hidroelektrik şirketlerinin tam kapasitede çalışmadığı aktarıldı. Habere göre toplantıda enerji tüketimi ile ilgili alınacak kararlarda toplumsal ve ticari sonuçların göz önünde bulundurulması gerektiği belirtildi. 

  BTC Madenciliğinde Yeni Dönem Başlayabilir 

  Yetkililer söz konusu madencilik seminerinde hemen uygulanacak bir karar almamasına rağmen önemli fikir paylaşımları yaptıklarını açıkladı. Öte yandan gelen haberlerin piyasaya olumlu yansıdığı görüldü. Sino Global Capital’ın iletişim ekibinden Sally Wang, bu konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:

  “Seminerin sonunda, kripto para madenciliğinin Sichuan’da nasıl regüle edileceği ile ilgili herhangi bir karar alınmadı. Sektörün içinden isimlere göre seminere katılanlar, üst düzey yetkililer değildi. Çin’de politikalar tepeden inme belirlenir. Sichuan’daki gibi yerel yönetimler ne derse desin, sonunda merkezi hükümet izlenir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle