Ünlü analistten boğa piyasasında kazanma taktikleri

  Kripto para sektörünün ünlü trader’ı ve analisti Lark Davis, boğa piyasasında kazanmak isteyen yatırımcılara önemli taktikler verdi. Uzman analiste göre, yükselen fiyatlara rağmen para kaybedilebilir…

  Lark Davis, kripto para piyasasında yükselen fiyatlara rağmen bazı yatırımcıların para kaybedebileceğini söylemesiyle yine gündeme geldi. Kripto para topluluğunda geniş bir takipçi kitlesi edinen ünlü analist, boğa sezonunda kazanabilmek için yapılması gereken önemli noktalara değindi. 

  Davis, kripto para yatırımcıları arasından %90 veya daha fazla kripto yatırımcısının para kaybedeceğini ve uzun vadede kazançlarını boşa harcayacağını söyledi. Analistin bu ilgi çeken açıklamalarında özellikle kaybetme korkusu (FOMO) konusunda dikkat çekici tavsiyelerde bulunduğu görüldü. Davis’e göre pek çok kripto para yatırımcısı FOMO tuzağına kapıldığı için yatırımlarını koruyamayacak.

  Kripto Para Yatırımında Püf Noktalar

  Kazandıran kripto para yatırımı için önemli kriterleri göz önüne çıkaran Lark Davis, aldatıcı piyasa rallilerinde satın almama konusunda şunları söyledi: “Çoğu yatırımcı, tepeden satın alıyor, dipten satıyor. Tepeden satın alıyor, dipten satıyor. Bu böyle devam ediyor, ta ki rekt olana dek.”

  Yatırımcı kitlesini panik satışlarından kaçınma konusunda uyaran Davis, veri analiz şirketi  Santiment’in, son yayınladığı rapordaki detaylara da dikkat çekti. Analiz şirketinin güncel raporuna göre boğa piyasası, yüksek fiyatlarla satın almak yerine kripto para varlıklarını satmak için daha doğru bir zaman.

  Yeterince Kazanç Elde Etme Sınırı

  Ünlü analist, kripto para takipçilerine, özellikle aşırı yükseliş veya düşüş dönemlerinde sosyal medya uzmanlarını görmezden gelmelerini tavsiye etti. Davis piyasadaki pek çok yatırımcının önce kabul edilebilir riskleri özetleyemediklerini ve bu yüzden içinden çıkılmaz durumlara düştüklerini hatırlattı.

  Kripto para uzmanına göre yatırımcılar ellerindeki kripto paraları çok uzun süre bekletmek yerine, kazançlardan kar elde etmeleri için şu tavsiyelere uymalılar: “Mesele şu: Sat düğmesine hiç basmazsanız, kazançlarınızı asla realize edemezsiniz. Gerçekte asla kar edemeyeceksiniz. Sat butonuna tıklayana kadar her şey teoriktir. Kar almayı alışkanlık haline getirin.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle