BTC 2022’de 250 bin dolara ulaşacak!

  ABD’li milyarder yatırımcı Tim Draper, Bitcoin’in (BTC) geleceği ile ilgili fikirlerini CNBC’de dile getirdi. Draper’a göre Bitcoin 2022 yılının sonunda 250 bin dolar seviyesine kadar yükselecek. Ayrıca Draper, bu tarihe kadar birçok şirketin Bitcoin’i bir “ödeme aracı” olarak kabul edeceğini iddia etti.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Nisan ayında 64 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarak tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Bu tarihten itibaren oluşan genel düşünce, Bitcoin’in yükselişine devam edip 100 bin dolar seviyesinde yeni bir rekor kıracağı yönündeydi. Ancak Bitcoin Mayıs ayında büyük bir geri çekilme yaşadı. Bununla birlikte Bitcoin fiyatı ile ilgili öngörü ve tahminlerde de genellikle aşağı yönlü güncellemeler yapıldı. ABD’li milyarder yatırımcı Tim Draper ise Bitcoin için 250 bin dolarlık fiyat tahminini koruyor.

  “1,5 Yıl İçinde Tüm Perakende Yatırımcılar Opennode Üzerinde Olacak”

  CNBC’ye konuşan Tim Draper, 2022 sonunda BTC’nin 250 bin dolar seviyesini göreceğini iddia etti. Ayrıca Draper, o tarihe kadar birçok şirketin Bitcoin’i “ödeme aracı” olarak kabul etmeye başlayacağını da savundu. Draper, şirketlerin bu adımı atarken örnek olarak Microsoft, Starbucks, PayPal ve Home Depot gibi örnekleri takip edeceğini savundu. Öte yandan Draper’a göre Bitcoin, önümüzdeki 20-30 yıllık süreçte tüm finansal faaliyetlerde çekirdek olacak. Konuya ilişkin olarak Tim Draper’in açıklamaları şöyle:

  Yaklaşık 1,5 yıl içinde, perakende yatırımcıların tamamı Opennode (BTC ödeme işlemcisi) üzerinde olacak. Böylece, artık herkes Bitcoin’i kabul edecek.”

  Draper’a Göre BTC Dünyada Baskın Bir Marka Olacak

  Draper 2022 sonunda BTC’nin 250 bin dolara ulaşacağını düşünüyor. Ona göre bu artışta birincil etken, BTC’nin ödeme aracı olarak daha fazla kabul görmesi olacak. Öte yandan Draper, BTC arzının 21 milyon ile sınırlı olmasının da bu artışta ciddi bir faktör olacağını düşünüyor. Draper’a göre BTC dünyanın ana finansal aracı olacak ve Microsoft, Amazon gibi dev şirketlere benzer şekilde baskın bir marka haline gelecek.

  Draper’ın Elon Musk ile İlgili Görüşleri

  Tim Draper, tüm bunların yanı sıra bir de Elon Musk için “harika bir adam” sözlerini dile getirdi. Draper, buna rağmen Musk’a Dogecoin (DOGE) konusunda katılmadığını da belirtti. Draper MEM token’ların kripto para piyasasına sadece neşe getirdiğine inandığını ifade etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle