Kripto Para

Michael Saylor gururla sunar! Bitcoin için ABD emtia diyecek!

  ABD cephesinden atılan kapsamlı bir kripto yasallaştırma ve düzenleme yasasına ilişkin heyecan verici detaylar kamuoyu ile paylaşıyor. Geçtiğimiz günlerde ABD senatörü Cynthia Lummis, kapsamlı bir kripto yasası ile ilgili açıklama yapmıştı. Kamuoyuna sızan haberlere göre Michael Saylor etkisi ile Bitcoin’in artık bir emtia olarak lanse edileceği konuşuluyor!

  Pek çok yatırımcı, yasa düzenleyici ve teknoloji uzmanı aksine Bitcoin’in bir emtia olduğunu savunan Michael Saylor sonunda tezini ABD’ye kabul ettirdi! Senatör Cynthia Lummis tarafından açıklanan kapsamlı kripto para yasası ve düzenlemesi ile ilgili açıklanan detaylara BTC’nin emtia olarak tanınacağı damgasını vurdu. Senatör, bu başarıda Saylor’un payı olduğunu itiraf etti!

  ABD Bitcoin’i Emtia Olarak Tanımaya Hazırlanıyor!

  Yasa tasarısını açıklamadan önce Senatör Lummis, yasanın kabulü halinde sektörü nelerin beklediğine ilişkin önemli bilgiler paylaştı. Senatör Lummis yasa geçerse emtialar, stablecoin’ler, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler), menkul kıymetler ve NFT’ler arasında keskin ayrımlar olacağını belirtti.

  Buraya kadar normal karşılanan açıklamada en dikkat çekici yan ise Bitcoin’e biçilen rolde geldi! Emtialar ve menkul kıymetler arasında bir ayrım olacağı detayı yanında Bitcoin’in bir menkul kıymet yerine altın gibi bir emtia olarak tanınacağı detayı sektörü heyecanlandırdı.

  Altın ile Bitcoin’in Benzerliğine Dikkat Çekildi!

  Herkes tarafından kullanılabilen BTC madencilik yazılımı ile üretilen Bitcoin için altın ile benzerlik görülürken, yasa tasarısında BTC’nin emtia olarak kabul edileceği iddia ediliyor. BTC arzının kıt olması, özellikle altın gibi enflasyonla küresel ölçekte mücadelede BTC’nin de rolü olduğu yasa tasarısı onaylanması halinde kabul edilecek.

  Saylor’un Katkıları Büyük!

  ABD Hükümeti ise kripto yasa tasarısını hazırlarken sektörden önemli isimlere danıştı. Bu isimlerin başında MicroStrategy CEO’su ve BTC’nin bir emtia olduğunu savunan Michael Saylor ile Ethereum yatırımcısı olarak tanınan Andreesen Horowitz yer aldı.

  Senatör Lummis, BTC için emtia yaklaşımında Saylor’un payının büyük olduğunu kabul etti. Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Lummis, Michaels Saylor’un ciddi miktarda yardımları olduğuna atıfta bulundu. Ayrıca Senatör Lummis ile birlikte yasa tasarısını Ted Cruz ve Kirstin Gillibrand gibi isimlerin de desteklediğini ifade etmekte yarar var.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle