Kripto Para

MicroStrategy CEO’sundan ETH yatırımı açıklaması!

  Elinde yaklaşık 130 bin adet Bitcoin (BTC) bulunan ABD merkezli yazılım şirketi MicroStrategy’nin ünlü CEO’su Michael Saylor, Blockchain Economy Istanbul Summit’te açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında Bitcoin ve altın kıyaslaması yapan Saylor, ayrıca Ethereum (ETH) ile ilgili de dikkat çeken söylemlerde bulundu.

  ABD merkezli yazılım şirketi MicroStrategy, Ağustos 2020’de rezervlerine Bitcoin (BTC) ekledi. Bu hamlesi ile şirket, kripto para yatırımı yapan ilk kurumsal şirket oldu. Bu aşamadan sonra diğer birçok kurumsal şirket de kripto para yatırımı yapmaya başladı ve sektörün 2021 genelinde sert büyümesinde bu yatırımlar zincirleme biçimde etkisini gösterdi. Kripto para ekosisteminde önemli bir yer tutan MicroStrategy’nin rezervlerinde güncel olarak yaklaşık 130 bin adet Bitcoin bulunuyor. Şirketin ünlü CEO’su Michael Saylor, katıldığı bir etkinlikte dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

  “Altın Ölü Bir Paradır, Bizim Canlı Paraya İhtiyacımız Var”

  Michael Saylor, Blockchain Economy Istanbul Summit’te kripto paralar adına kritik açıklamalarda bulundu. Bitcoin ve altını kıyaslayan Saylor, “Evinizi, otelinizi ve diğer büyük mallarınızı başka ülkelere taşıyamazsınız ama Bitcoin ile bunu saniyeler içinde yapabilirsiniz. Altın önemli bir varlık ama birine gönderemezsiniz, havalimanında taşıyamazsınız. Altın ölü bir paradır. Bizim ihtiyacımız ise canlı paradır” sözlerini dile getirdi. Saylor buradan yola çıkarak, dünyanın git gide Bitcoin’i daha fazla benimseyeceğini düşündüğünü de belirtti.

  “Bitcoin Başarılı Olan Tek Kripto Para”

  Bitcoin’in yozlaştırılamayacak bir varlık olduğunu ifade eden Saylor, diğer kripto paralar hakkında da konuştu. Saylor açıklamalarında “Birçok başarılı kripto para projesi var ama hiçbiri tamamen regülasyonlara uyamıyor. Çünkü çıkarılan kripto paranın regülasyonlarla neyi temsil ettiğini kimse bilmiyor. Bitcoin bunu yapabilen ve başarılı olan tek kripto para” sözlerini dile getirdi. Buradan sonra Ethereum hakkında konuşan Saylor, “Vitalik (Buterin) son konuşmasında Ethereum’un yüzde 40 tamamlandığını söyledi. Ben dolayısıyla bir yatırımcı olarak ne zaman tamamlanacağını bilmek isterim” dedi.

  “ETH Yatırımı Yapabileceğimi Sanmıyorum”

  Ethereum ile ilgili açıklamalarında Saylor ayrıca “Önümüzdeki bin yıllık teknik gelişimi görmek isterim. Eğer muhafazakar bir yatırımcıysanız on yıllık bir süre geçip de protokolün artık değişmediğini görürseniz o zaman yatırım yaparsınız. Agresif bir yatırımcıysanız bu süre 5 yıldır. Ethereum’da geliştirme ekibi değişimleri durdurmadan yatırım yapabileceğimi sanmıyorum” sözlerini dile getirdi. Saylor daha önceki bir açıklamasında da Ethereum’un menkul kıymet olduğunu öne sürmüştü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle