Kripto Para

Elon Musk bombayı patlattı, Dogecoin uçuşa geçti!

  Kripto para piyasalarının ve hatta yaklaşık son bir yıldır dünyanın en popüler isimleri arasında yer alan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, CEO’su olduğu Tesla’nın Dogecoin (DOGE) ile ödemeleri kabul edeceğini açıkladı. Açıklama, kripto para topluluklarında büyük heyecan yarattı.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, şüphesiz 2021 yılının dünyadaki en popüler isimlerinden biri haline geldi. Time dergisinin “Yılın İnsanı” seçtiği ve kapağına taşıdığı ünlü CEO, 2021 yılının başlarından bu yana kripto paralarla ilgili attığı tweetler ile gündeme gelmişti. Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) destekçisi olduğunu her fırsatta belli eden Musk, daha sonra Bitcoin üretiminin çevre kirliliği ile ilgili bir FUD oluşturarak tepkileri çekmişti. Dogecoin desteğini hiçbir zaman çekmeyen Musk, Tesla’nın ödeme yöntemlerine Dogecoin’i eklediğini açıkladı.

  Musk’ın Tweeti ile DOGE Uçuşa Geçti

  Daha önce Dogecoin ve Bitcoin hakkında çeşitli Twitter paylaşımlarında bulunarak bu varlıkların ciddi yükselişler elde etmesini sağlayan Elon Musk, Twitter’dan bu yönde bir paylaşımda daha bulundu. Ünlü CEO, elektrikli araç devi Tesla’nın daha sonra belirlenecek olan bazı araçlarda Dogecoin’i ödeme şekli olarak kabul edeceğini açıkladı. Elon Musk’ın duyurusu ile birlikte, günlerdir kızıla boyanmış olan kripto para piyasalarında Dogecoin adeta uçuşa geçti.

  En güncel verilere göre 1 DOGE fiyatı %dogecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %dogecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dogecoin 24 saatte %dogecoin+yuzde%.

  Elon Musk: Bakalım, Göreceğiz

  Elon Musk söz konusu paylaşımından Dogecoin’in ödeme yöntemi olarak eklendiğini belirttikten sonra “Bakalım, göreceğiz” ifadelerine yer verdi. Dogecoin’in, Tesla’nın hangi ürünleri için ödeme yöntemi olarak kabul edileceği henüz bilinmiyor. Milyarder isim bir kez daha Dogecoin desteği ile piyasalardaki etkisini gösterdi ve bu durumun istikrara dönüşüp dönüşmeyeceği bilinmiyor. Bakalım, göreceğiz.

  Dogecoin’in Değeri ve İşlem Hacmi Fırladı

  Elon Musk’ın söz konusu Twitter paylaşımının ardından Dogecoin kısa süre içinde %20 oranda değer artışı ile karşılaştı ve hızla 0,18 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bu yükseliş, Dogecoin’in 13 – 14 Aralık tarihleri arsındaki süreçte, son 24 saatte %200’den fazla değer artışı yaşamasını sağladı. 26,7 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 10. kripto para birimi konumunda bulunan Dogecoin’in günlük işlem hacmi de Elon Musk’ın paylaşımı sonrasında 4,5 milyar dolara kadar yükseldi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle