Kripto Para

JPMorgan'dan kripto para hamlesi

  Dünyanın en büyük bankacılık kuruluşlarından JPMorgan Chase, müşterileri için yeni bir kripto para hizmeti sunmaya hazırlanıyor. Edinilen bilgilere göre kripto para hizmeti için SEC’e resmi başvuru yapıldı…

  Özellikle dev şirketlere bankacılık ve finans hizmetleri vermesi ile bilinen JPMorgan Chase, yeni kripto para hamlesi ile gündeme geldi. JPMorgan, müşterilerinin halka açık hisse senetleri gibi kripto para birimlerine yatırım yapabilmeleri için harekete geçti. JPMorgan Chase yöneticileri, bu hizmeti bir an önce devreye alabilmek için ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’na (SEC) resmi başvuruda bulundu.

  Kripto para basınının gündeminde yer alan bu haberden sonra edinilen bilgilere göre SEC’e kripto para hamlesi için başvuran tek şirketin JPMorgan olmadığı öğrenildi. Daha önceden bu konuda başvuru yapan şirketler arasında Riot Blockchain, NVIDIA, AMD, TSMC, Intercontinental Exchange, CME Group, Overstock ve Silvergate yer aldı.

  JPMorgan Müşterilerine Özel Kripto Para Hizmeti 

  JPMorgan Chase yönetiminin yaptığı açıklamada, istenilen yatırımın Bitcoin (BTC) veya herhangi bir kripto para biriminde yapılabileceği belirtildi. Bankanın SEC tarafından onay alabilmesinin ardından devreye sokacağı hizmet sayesinde müşteriler istedikleri dijital varlığa yatırım yapabilecekler. 

  Bankanın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı: “Kripto Para Yatırım Sepeti, kripto paralara daha fazla yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için tasarlanmıştır. Bu ürüne dahil olmak kripto para birimlerine doğrudan bir yatırım yapma anlamına gelmemektedir. Ürünün performansı Bitcoin veya bir başka kripto para biriminin performansı ile ilişkilendirilemez.”

  Müşterilere Özel Bitcoin (BTC) Eğitimi

  Finans ve bankacılık dünyasının en büyük şirketlerinden JPMorgan Chase, yeni kripto para hizmeti ürününü devreye sokmak için gün sayıyor. Kripto para basınında da geniş yankı bulan şirketin bu ürünü, JPMorgan Chase müşterilerine özel Bitcoin eğitimi uygulamalarından sonra geldi. Bilindiği üzere JPMorgan müşterilerine Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ilgili çeşitli eğitimler verilmeye başlanmıştı. 

  Uzmanlar bankanın yapılandırılmış bu ürün değerlendirmesinde, Wall Street müşterilerinin dolaylı da olsa kripto para yatırımı yapmak istedikleri yorumunu ortaya attı. Kripto para uzmanlarına göre Wall Street yatırımcılarından da Bitcoin ve kripto paralara karşı büyük bir ilgi dalgası geliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle