Kripto Para

7 yıl sonra hareket eden BTC balinası endişelendirdi

  Kripto para veri analiz botu BTCparsers, yarım milyar dolardan fazla Bitcoin’in harekete geçtiği söyledi. Yedi yıldır hareketsiz duran Bitcoin balinasının taşıdığı Bitcoinler ne olacak?

  Yedi yıldan fazla bir süredir hareketsiz kalan Bitcoin’ler, kaynağı bilinmeyen bir cüzdana aktarıldı. Yarım milyar dolardan fazla Bitcoin’in harekete geçmesinden sonra yatırımcılar, Bitcoin piyasasında nelerin yaşanabileceğini merak ediyor. BTCparsers tarafından yapılan paylaşım, yedi yıl aradan sonra yarım milyar dolardan fazla Bitcoin’in transfer edildiğini gözler önüne serdi.

  Sahibine 7 Yılda %17.000’den Fazla Kazandırdı

  BTCparsers’ göre bu Bitcoin balinası, 11 Ağustos 2013 tarihinde her biri 5 bin BTC içeren iki ayrı cüzdanda Bitcoin tutmaya başladı. Bu tarihe kadar toplam 27 işlem içeren ilk cüzdan, kaynağı bilinmeyen bir cüzdana 5 bin Bitcoin aktardı. Bu süre zarfında 28 işlem yapan ikinci cüzdan da 5 bin BTC’yi bilinmeyen başka bir cüzdana taşıdı. Kripto para uzmanlarına göre transfer edilen 10 bin BTC’nin aynı eski balinaya sahip olduğu güçlü bir şekilde yorumlanıyor.

  Uzmanlar, şu anda Bitcoin’in transfer edildiği yeni cüzdanların, açık piyasada bu Bitcoin’leri satabilecekleri veya takas edebilecekleri bağlantıları bulunmadığını söylüyor. Dolayısıyla 10 bin Bitcoin’in satışa çıkarılmasına ihtimal verilmiyor. Öte yandan orijinal cüzdanların aktif edildiğinde Bitcoin fiyatının 330 dolar civarında olması cüzdan sahiplerinin ne kadar kazanç sağladığını gözler önüne serdi. 

  Bitcoin Fiyatında Yatay Seyir Devam Ediyor 

  Bitcoin cüzdanının sahipleri 2013 yılında 330 dolardan aldıkları bu Bitcoinler için yüzde 17 binden fazla kazanç elde etmeyi başardı. Lider kripto para biriminin güncel değeri 1 trilyon doların üzerinde devam ederken yatırımcılar bu transferin fiyat üzerindeki etkisini merak ediyor. 

  Kripto para yatırımcıları Bitcoin balinalarının hareketlerini yakından takip ederek olası fiyat değişimleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Kripto para veri izleme botu olan BTCparsers tarafından tespit edilen ve kripto para topluluğuna duyurulan bu Bitcoin transferi büyük ses getirdi. Uzmanlar iki farklı cüzdana gönderilen 5 biner adet Bitcoin’in satışının mümkün görünmediğini belirtti.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle