Kripto Para

DOGE'den sevindiren haber: Artık BTC ATM'lerinde!

  Kripto para piyasasının son dönemdeki parlayan yıldızlarında Dogecoin (DOGE) hakkında yeni bir duyuru yapıldı. Açıklamaya göre DOGE bundan sonra ABD’deki Bitcoin ATM’lerinde yer alacak…

  ABD’nin en büyük Bitcoin ATM kurucusu olan CoinFlip şirketi, kripto para piyasasının ve kullanıcıların taleplerini karşılamak için yeni gelişmeler yapmaya devam ediyor. Şirket son açıklamasında, piyasadan gelen yoğun talep doğrultusunda Dogecoin (DOGE) destekleyeceğini duyurdu. Şirketin kurucu ortağı DOGE’u talep sebebi ile Bitcoin ATM’lerine ekleyeceklerini söyledi. 

  Bir “meme coin” olarak ortaya çıkan DOGE, kripto para piyasasında her geçen gün gelişmeye devam ediyor. CoinFlip kurucu ortağı ve CEO’su olan Daniel Polotsky, bu kripto para birimini de ürettikleri Bitcoin ATM’lerine ekleyeceklerini aktardı. Şirketin bu hamlesi, kripto para topluluğu ve basınında çok şaşırtıcı bir gelişme olarak görülmedi.

  DOGE Hayranlığı Giderek Artıyor

  Yakın zamanda dünyaca ünlü isimlerin Dogecoin (DOGE) hakkında yapmış olduğu paylaşımlar meme kripto para biriminin ününü de giderek arttırdı. Başta en büyük DOGE destekçisi olan Elon Musk olmak üzere Snopp Dogg, Gene Simmons ve Kevin Jonas gibi ünlü isimler bu kervana katıldı. Ünlüler hem DOGE övgüleriyle hem de bu kripto para birimine yapmış oldukları yatırımlarla kripto para topluluğunda dikkatleri üzerine çekmeyi başardılar.

  Kripto para topluluğunda giderek artan DOGE hayranlığı, ABD’nin en büyük Bitcoin ATM sağlayıcısı olan CoinFlip şirketinin yetkilerinin gözünden de kaçmadı. Şirket oluşturmuş olduğu BTC terminalleri ile geçen yıl Bitcoin ATM ağının boyutunu da üç katına çıkartarak kullanışlılığı arttırdı.

  Bitcoin ATM Ağı Gelişiyor

  CoinFlip kurucu ortağı ve CEO’su olan Daniel Polotsky, Bitcoin ATM ağı hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Ünlü isim ağ boyutunun geçen yıl 3 katına çıktığını söyledi. Şirket günümüzde 50 ABD eyaletinin 45’inde kripto para kullanıcılarına hizmet vermeye devam ediyor. Söz konusu ATM’ler sayesinde kripto paralara erişim çok daha kolay ve pratik hale geldiği için şirketin gelirlerinde de yüzde 360 oranında artış yaşanması dikkatlerden kaçmadı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle