Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 25 Kasım 2021

  Bir süredir konsolide olan Bitcoin (BTC) fiyatı nihayet yükseliş hareketine devam etmeye başladı. BTC fiyatındaki yukarı yönlü fiyatlama popüler altcoin fiyatlarında daha büyük ralliler yaratıyor. Kripto para yatırımcılarının yüzleri gülerken basında geniş yankı bulan gelişmeler dikkat çekiyor.

  25 Kasım Perşembe gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  İspanya’nın finansal piyasaları düzenleyen ve denetleyen kurumu CNMV’den dünyaca ünlü futbolcuya uyarı geldi. Efsane futbolcu Andres Iniesta, 25 milyondan fazla takipçiye sahip Twitter hesabından dizüstü bilgisayar ile Binance’in web sitesinde işlem yaparken fotoğrafını paylaştı. Düzenleme kurumu kripto paralarla ilgili yatırım yapmadan önce detaylı araştırma yapmasını tavsiye etti. 

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği Jim Cramer, Metaverse’ün eğlence ve oyunlardan daha fazlası olduğunu belirtti. Ünlü isim, Metaverse’ün endüstriyel bir oyun olduğunu ve verimliliği artırabileceğini söyledi.

  Popüler metaverse oyunlarından Axie Infinity’de rekor bir satış yaşanması kripto para basınında geniş yankı buldu. Oyunda son derece nadir olarak tanımlanan Genesis arazi türünün bir parçası olan arsa 550 ETH’ye satıldı. Axie Infinity, kullanıcıların Small Love Potion (SLP) kazanabildiği bir oyun olarak biliniyor.

  Grayscale, “Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies” başlıklı bir rapor yayımlamasıyla bu alanda bilgi sahibi olmak isteyen yatırımcılara önemli bilgiler verdi. Bu raporda oyun ve yaşam tarzı trendlerinin blokzincirinin dijital dünyalar için altyapı sağlama potansiyeliyle kesişmesinden doğacak fırsatlar gündeme getirildi.

  Kripto para veri analiz şirketi Santiment’e göre Bitcoin (BTC) balinaları son düşüşte satın alım yaptı. Aktif Bitcoin balina adreslerinin geçen haftaki fiyat düşüşü sırasında yaklaşık 40.000 BTC topladığının açıklanması yatırımcıları heyecanlandırdı. Santiment ayrıca, toplu satış riskini azaltan son düşüş eğilimiyle Bitcoin arzının da borsalardan uzaklaşmaya devam ettiğini vurguladı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardaki güncel verilere göre BTC fiyatında yüzde 4.58 oranındaki yükselişle birlikte yeniden 58.711 dolardan işlem görüyor. En büyük altcoin Ethereum da benzer oranda değer kazanırken onu arkasından ADA coin geldi. Günün en çok kazandıran popüler altcoin projesi ise yüzde 8.50 yükselen BNB oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle