DOGE kurucusu 8 yıl sonra DOGE aldığını itiraf etti

  Dogecoin’in (DOGE) kuruluş ve geliştirilme aşamasında ekipte yer alan Billy Markus, çarpıcı bir itirafta bulundu. Yıllar önce elindeki tüm Dogecoin’leri çıkarıp bir daha kripto para almayacağını söyleyen Markus, tekrar Dogecoin almaya başladığını açıkladı.

  Dogecoin (DOGE) 2021 yılının en popüler kripto para birimlerinden biri oldu. 8 Mayıs tarihinde 0,73 dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kıran DOGE, o tarihten bu yana popülaritesini bir miktar kaybetti. Ancak 2021 geneline bakıldığında, kesinlikle dünyada en çok konuşulan kripto paralardan biri oldu. Son dönemlerde popülaritesi azalan Dogecoin, şimdi ise kurucuları arasında yer alan Billy Markus’un açıklamaları ile bir kez daha gündeme geldi.

  Billy Markus Yeminini Bozdu

  2013 yılında Bitcoin (BTC) parodisi, bir şaka coin’i olarak piyasaya sürülen Dogecoin, ilk zamanlarında tamamen eğlence amaçlı bir şekilde piyasada yer alıyordu. Ancak 2021 yılında çok ciddi değer artışları ile birçok yatırımcının yüzünü güldürdü. Son dönemlerde DOGE ilgisi biraz dağılmış olsa da bu kripto para birimi hala konuşuluyor. 22 Haziran tarihinde DOGE kurucularından Billy Markus çeşitli açıklamalarda bulundu.

  Markus, 2013’te DOGE’un kurulmasına yardım ettikten sonra geliştirme çalışmalarında yer almadı. Ardından Markus, o dönem elindeki tüm Dogecoin’leri sattı. Ardından Markus, bir daha kripto para satın almayacağını söyledi. Aradan 8 yıl geçti ve Markus, verdiği sözden vazgeçti. Markus, tekrar Dogecoin satın aldığını ifade etti. Markus’un yeniden DOGE aldığını açıklaması, piyasalarda çarpıcı bir gelişme olarak karşılandı.

  Billy Markus’un Açıklamaları

  Dogecoin kurucularından Billy Markus konuyla ilgili olarak Twitter üzerinden şu ifadelere yer verdi:

  “Bir saat önce, bir daha asla kripto para almayacağıma dair yemin ettikten 8 yıl sonra, Dogecoin satın aldım. O zamandan bu yana fiyatı 7 kez kontrol ettim. %10 yükseldim ve şimdi %3’e geri döndü. Her neyse, bu sağlıklı görünüyor.”

  Markus bu tweet’i 22 Haziran Salı günü TSİ 05.46’da paylaştı.

  Markus’un işaret ettiği oranlara bakıldığında, DOGE fiyatının tekrar zirve noktalarına doğru hareket etmesi durumunda, Markus’un kazancı 4 katına çıkabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle