Kripto Para

Banksy’nin eserlerine ETH ile teklif verilebilecek!

  Kripto paraların bir ödeme yöntemi olarak kabulü, gün geçtikçe farklı alanlarda yaygınlaşmaya devam ediyor. Piyasalar, sinema zinciri AMC’nin kripto para kabulünü açıklamasının heyecanını yaşarken bir benzer haber de prestijli müzayede evi Sotheby’s’ten geldi. Sotheby’s, yakın gelecekteki bir açık arttırmada Ethereum (ETH) tekliflerini gerçek zamanlı olarak kabul edecek.

  Kripto para piyasalarının çok geniş kitlelere ulaşması, önde gelen birçok kripto para biriminin 2021 yılında çok ciddi kazançlar elde etmesi ve kripto paraların git gide ana akımda daha sık yer almaya başlaması ile birlikte kripto paraların kullanım alanları da yaygınlaştı. Eşler arası ödeme (P2P) hedefi ile piyasaya sürülen kripto paralar, artık birçok kişi tarafından değer saklama deposu, dijital altın ve bir ödeme aracı gibi değerlendiriliyor. Bu alanda adım atan şirketlerin, işletmelerin, kurum ve kuruluşların da sayısı artık azımsanamayacak kadar çok.

  Sotheby’s, Ethereum Tekliflerini Kabul Edecek

  Kripto pararların bir ödeme yöntemi olarak kabul görmesine ilişkin son haber, ABD’den gelmişti. Dev sinema salonu zinciri şirketi AMC, aylar önce belirttiği gibi kripto paralarla bilet satış işlemlerinin resmen başladığını duyurdu. Piyasalarda henüz bu haberin heyecanı soğumamışken bir benzer haber de Sotheby’s müzayede evinden geldi. Prestijli müzayede evi Sotheby’s, yakın tarihli bir açık arttırmada, Ethereum (ETH) tekliflerini gerçek zamanlı olarak kabul edeceğini açıkladı.

  “Şimdi Akşam Müzayedesi”

  Sotheby’s müzayede evinde 18 Kasım tarihinde, dünyaca ünlü sokak sanatçısı Banksy’nin eserleri açık arttırma ile satışa çıkarılacak. Bu açık arttırmada müzayede evi, Ethereum tekliflerini de kabul edecek. Müzayede evi Sotheby’s, bunun şimdiye kadarki fiziksel bir sanat eseri için yapılan ödemeler konusunda, kripto paraları kabul eden ilk müzayede evi olduğunu iddia ediyor. “Şimdi Akşam Müzayedesi” başlıklı müzayede, Banksy’nin “Trolley Hunters” ve “Love Is In The Air” isimli eserlerini içeriyor.

  Kazananlar BTC ve USDC ile Ödeme Yapabilecek

  Sotheby’s tarafından gelen açıklamada her ne kadar ihale fiyatları Ethereum üzerinden açıklanacak olsa bile, kazanan tekliflerin sahipleri için eserlere Ethereum’un yanı sıra Bitcoin (BTC) ya da USD Coin (USDC) ile de ödeme seçenekleri sunulacağı belirtildi. Yani açık arttırmada en yüksek teklifi veren kişiler, ödemelerini isteğe bağlı olarak BTC ve USDC ile yapabilecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle