BTC boğa sinyali mi veriyor? Analistten tavsiyeler

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son dönemlerde yeniden fiyat hareketliliği yaşamaya başladı. Ortaya çıkan bu volatil görüntüde yatırımcılar nasıl hareket etmeleri gerektiğini, analistlerin yorumlarına bakarak belirlemeye çalışıyor. Ünlü analist Tone Vays, yatırımcıların bu volatilitede nasıl hareket edebileceklerine ilişkin tüyolar veriyor.

  Fiyat hareketleri ile kripto para piyasalarının da genel anlamda seyrini belirleyen Bitcoin (BTC), uzunca bir aradan sonra yeniden hareketlerine başladı. Daha önce, Nisan ayında 64 bin doların üzerine çıkarak fiyat rekoru kıran BTC, Mayıs ayından sonra çok ciddi düşüşler yaşadı ve yakın bir zamana kadar bu sert düşüşün etkisinden tam anlamıyla kurtulamadı. Ancak son günlerde, ortaya çıkan çeşitli iddia ve haberlere de bağlı olarak, Bitcoin’de yeniden volatilite görülmeye başlandı. Birçok yatırımcı, bu volatilite karşısında nasıl hareket etmesi gerektiğini araştırıyor.

  Bitcoin 26 Temmuz günü, bir önceki gün çıkan Amazon iddiaları sonrasında çok hızlı ve ciddi bir fiyat artışı yaşadı. Amazon daha sonra bu iddiaları yalanladı ve BTC’deki bu değer artışlarının bir kısmı silindi. Yükselişle birlikte tekrar 40 bin doları test eden BTC için bu seviyenin üstü yeniden “normal” fiyat seviyeleri olarak görülmeye başlanmıştı. Ancak bu hareketliliğin bir boğa koşusunun ilk adımı mı yoksa kısa süreli fiyat düzeltme mi olduğu konusu birçok yatırımcıyı şüpheye düşürüyor.

  “Boğa Koşuları Kısa Vadeli De Olabilir”

  Analistler, kripto para piyasalarında boğa koşularının hem kısa vadede hem de uzun vadede gerçekleşebileceğini belirtiyor. Özellikle sosyal medya mecralarında genellikle boğa koşularının sadece uzun vadede olabileceğine ilişkin paylaşılan yorumların dikkate alınmaması gerektiğini ifade eden analistler, boğa trendinde sayısız metriğin olduğunu belirtiyor. Yani analistler, Bitcoin’in son yükselişini “kısa vadeli bir boğa koşusu” olarak değerlendiriyor.

  Tone Vays’ın Yatırımcılara Tavsiyeleri

  Bu yönde düşünen analistlerden biri olan Tone Vays de buradan yola çıkarak yatırımcıları uyardı. Vays, her ne kadar kısa vadeli boğa sinyalleri görülüyor olsa da yatırımcıların daha kesin yükseliş sinyallerini bekleyerek daha net kazançlar elde edebileceklerini ifade ediyor. Vays, yatırımcıların 40 bin 500 dolar üzerinde 4 saatlik mum kapanışlarını beklemelerini ve sonrasında piyasaya Bitcoin ve Ethereum (ETH) ile girmelerini tavsiye ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle