Ünlü analist BTC fiyatındaki kırılmaya karşı uyardı!

  Kripto para piyasasındaki belirsizlik yatırımcıları endişelendirirken, Bitcoin peş peşe 8. haftayı da kilit hareketli ortalamanın altında kapattı. Bu durum deneyimli kripto para analist Rekt Capital’e göre yakında kırılma yaşatabilir…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) art arda 8. haftayı da kilit bir hareketli ortalamanın altında kapattı. Bu performansı ile yatırımcılarını endişelendiren BTC hakkında pek çok analist güncel görüşlerini açıklamaya devam ediyor. Anonim kripto para analisti Rekt Capital, son dönemde tat vermeyen BTC’nin bu performansını değerlendirdi. 

  Bitcoin hafta sonu değer artışıyla yatırımcısını umutlandırırken yeni haftada bunu devam ettiremeyerek yatırımcılarda büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Geride kalan hafta sonunda 33 bin dolar desteğine tutunan BTC, yeni haftanın ilk işlem günüyle ivme gücünü kaybetti. Deneyimli analist Rekt Capital bu durumu yorumladı.

  “BTC Fiyatında Satış Baskısı Artabilir”

  BTC’nin bu seviyelerden yakın zamanda ilerleme kaydedemezse boğaların daha fazla darbe alabileceğini ifade eden Rekt Capital şunları söyledi: “Grafikte mavi çizgi olan 50 haftalık üstel hareketli ortalama, hala destek olarak çalışıyor. Yakında siyah çizginin ötesine geçilmezse, 50 WEMA üzerindeki satış baskısı tutulamayacak düzeye çıkabilir.”

  Kripto para piyasasının önde gelen analistlerinden Michael van de Poppe de kripto para yatırımcılarını uyararak önemli açıklamalar yaptı. BTC fiyatının birkaç gün içinde kırılma yaşayabileceğine değinen popüler analist şunları aktardı: “Bitcoin'in yukarı yönde kırılacağını düşünüyorum. Bitcoin bu hafta içinde 38 bin dolara çıkarsa şaşırmam.”

  BTC Fiyatı Yakından Takip Ediliyor

  Kripto para analistlerinin bu görüşleri, kripto para topluluğunda da yeni bir tartışma yarattı. BTC fiyatının yukarı ya da aşağı yönlü ivmeleneceğine yönelik iddialar artarken piyasadaki belirsizlik sürüyor. En büyük kripto para borsası Binance verilerine göre alım ve satım seviyelerinde 35 bin dolarda direnç oluştuğu belirtiliyor. BTC desteği 30 bin doların altında yer almayı sürdürüyor

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle