Harvest Finance (FARM) FARM Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda NFT sektöründen DeFi’ye kadar pek çok alanda karşımıza çıkan FARM Token hakkında bilgileri sunacağız. Harvest Finance (FARM) Token nedir, nasıl alınır, proje amacı, avantajları, dezavantajları, gelecek fiyat tahmini nedir sorularına yanıt bulmaya çalışacağız. 

  Harvest Finance (FARM) Token Nedir?

  Harvest Finance (FARM) Token, işlem ücretlerinden tasarruf sağlamak için akıllı sözleşmeler sunan Harvest Finance’nin yerel kripto para birimidir. Kazanç oranı yüksek havuzlarda stake edilebilen FARM Token, pasif gelir sunan bir token’dır. Orantılı pay ve assets almak için tercih edilen FARM Token, yüksek verimli birikimi sunar.

  Diğer yandan merkeziyetsiz finans faaliyetlerini 7 gün 24 saat izlemek, analizleri görmek isteyenler FARM Token ile işlem yapmayı tercih ederler. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Harvest Finance (FARM) Token projesinin amacı, gaz masraflarını düşük işlemleri sunarak yatırımcılara daha fazla kar elde etme şansını sunmaktır. Proje, yıllık getiri yani APY takibini, strateji geliştirmeyi mümkün kılar. FARM Token projesi yatırımcılara düzenli bir getiri sunabilmek için bileşik hasat getirisi altında stake yapabilmeyi sağlar.

  Çeşitli havuzlar üzerinden %90 getiri elde etmek ve hiçbir projede olmayan bu avantajı deneyimlemek için FARM Token sahibi olmak gerekir. Proje hakkında diğer bilgilere https://harvest-finance.gitbook.io/harvest-finance/ adresindeki Whitepaper’dan ulaşabilirsiniz. 

  FARM Token Yorum

  FARM Token hakkında yorum yapan yatırımcılar, Harvest Finance platformunda çok yönlü işlemleri FARM Token sahipliği ile yapabildiklerini açıklıyorlar. Değiştirilebilir V3 kullanmak, ETH.2.0’ı görmek, NFT pazarlarına erişmek, Suşi değiş tokuşu yapmak, takassız likidite sağlamak için FARM Token sahipliğinden yararlandıklarını belirtmişler.

  FARM Token Geleceği

  FARM Token geleceğinden söz eden analistler, yakın gelecekte fiyat artışının gündemde olabileceğini belirttiler. Analistlere göre FARM Token 2021 yılı sonunda 325 dolarlık seviyeye çıkış yaparak, yatırımcılarına kar sunabilir. Diğer yandan 2021 Ağustos ayı ardından 290 dolarlık fiyat beklentisinden söz ettiler.

  Harvest Finance (FARM) Token Fiyatı Ne Kadar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 FARM fiyatı %harvest-finance+try% TL. Döviz cinsinden ise %harvest-finance+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Harvest Finance fiyatı 24 saatte %harvest-finance+yuzde%.

  FARM Token ve diğer kripto para birimlerinin fiyatı piyasa volatilitesine, yatırımcıların alım taleplerine göre şekillenen arza göre anlık değişir. Bu yüzden yatırım pozisyonu almadan önce fiyatların anlık takip edilmesi son derece önemlidir. 

  Harvest Finance (FARM) Token Nasıl Alınır?

  Harvest Finance (FARM) Token almak için yapılacaklar:

  • 1. Adım: FARM Token’ın işlem listesinde bulunduğu Coinbase Exchange, Uniswap, Gate.io borsalarından seçilene erişilir.
  • 2. Adım: Borsanın ana sayfasından hesap açılış işlem menüsüne girilerek, kimlik ile ilgili sorulan sorulara yanıt verilip, kaydedilerek hesap oluşturulur.
  • 3. Adım: Açılan bu hesaba belirli miktarda para, borsanın para yatırma işlem sekmesine giriş ardından uygun yöntem seçilerek yatırılır.
  • 4. Adım: Bakiyenin oluşumu ardından borsanın satın alma sayfasına gidilmelidir.
  • 5: Adım: Satın alma sayfasında o andaki fiyattan veya daha uygun fiyat girişinden FARM Token satın alma emri verilir. 
  • 6. Adım: Alınan tokenlar borsa hesabının cüzdanında veya daha güvenli saklama sunan donanım cüzdanda muhafaza edilir.

  Tüm adımların doğru atılması ile işlem başarıyla tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  Harvest Finance (FARM) Token avantajları:

  • Merkeziyetsiz Finansal İşlem: FARM Token sahipleri staking ve borç verme işlemleri gerçekleştirebilirler. Bunlar üzerinden vade kapsamında pasif gelir ve yine kredi limit kapsamında faiz kazancı elde ederler. 
  • Stabil Para Takası: FARM Token sahipleri Harvest Finance içinden direkt olarak stable coin ile FARM Token takası yapabilirler. İşlem ücreti neredeyse ödemezler. 
  • Analiz Takip: FARM Token sahipleri piyasa hakkında analizleri, grafikleri ve bültenleri ücretsiz şekilde takip edebilirler. 
  • NFT Pazarı: FARM Token sahipleri ağdan bağlandıkları pazarlarda NFT satabilir, alabilir, NFT satış kazancı elde edebilirler. 

  Dezavantajları Ne?

  Harvest Finance (FARM) Token dezavantajları:

  • Fiyat Oynaklığı: FARM Token fiyatı, piyasa volatilitesine bağlı olarak anlık değişir. Bu durum sürekli fiyat takibini zorunlu kılar. 
  • Saldırı Riski: FARM Tone çevrimiçi cüzdanda saklanıyorsa, ağda oluşabilecek saldırı halinde bakiye de riske girebilir. Donanım cüzdanda saklama riski ortadan kaldırılır.

  FARM Token merkeziyetsiz finanstan, NFT sektörüne kadar her alanda kullandığından dezavantajları yok denecek kadar azdır.

  Sonuç

  FARM Token, Harvest Finance üzerinden yapılabilen tüm işlemlerde rol alan bir kripto paradır. Yatırıcılara düşük işlem ücreti ile stratejileri uygulama fırsatı sunar. Analistler FARM Token’ın 2021’de değerlenebileceğini savunuyorlar.

  ETH ağında işlem göre token, Coinbase gibi etkili ve prestijli bir borsada da listelenmiş durumda. Günlük yüksek işlem hacmi, sadece 690420 maksimum arzı ile özel bir projeye benziyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle