Kripto Para

DeFi projesinden 1 milyon dolar çıktı! Rug Pull sonrası fiyat yüzde 100 düştü!

  Bazı altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği bir DeFi projesinde rug pull olayı yaşandı. PeckShieldAlert’ın sosyal medyadaki paylaşımı Chibi Finance’dan 1 milyon dolarlık kripto para çıkışını gözler önüne serdi...

  Kripto para birimlerinin popülerliğini arttırması dolandırıcıların dikkatinden kaçmadı. Dolandırıcılar bu sektörü kendi çıkarlarına göre kullanmak için çeşitli yollar deniyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yeniden 30 bin dolarlı seviyelere çıkmasıyla dolandırıcılık haberleri arttı. 

  Son dönemin en popüler Ethereum (ETH) Layer 2 ağlarından biri olan Arbitrum ile ilgili bir gelişme yaşandı. Arbitrum üzerinde yatırımcıların yakından takip ettiği bir DeFi projesi olan Chibi Finance rug pull vakasıyla gündeme geldi. Kripto sektöründeki dolandırıcılık vakalarını paylaşan PeckShieldAlert son raporunda rug pull duyurusu yaptı.

  Chibi Finance’te Rug Pull Olayı 

  Uzmanlar, Chibi Finance likidite havuzlarından yaklaşık 555 ETH çekildiğini söyledi. Yaklaşık 1 milyon dolar değerinde kripto para çekilmesiyle platform boşaltıldı. Arbitrum ağında yakın zamanda başlatılan Chibi Finance ekibinin 1 milyon dolarlık kullanıcı parasını alıp kaçmakla suçlandığı görüldü. 

  PeckShieldAlert Twitter hesabından yapılan duyuru altcoin yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı: “Chibi Finance’dan 1 milyon dolar değerinde kripto para boşaltıldı. Çalıntı fonlarla 555 Ethereum alındı. Sonrasında fonlar Arbitrum ağından Ethereum ağına yönlendirildi ve Tornado Cash’e aktarıldı.” Kripto para piyasasındaki son rug pull olayıyla birlikte altcoin piyasasında hareketlilik arttı. 

  CHIBI Token Fiyatı Çakıldı

  Sosyal medyada öne çıkan bu paylaşımın ardından Chibi Finance’ın yerel tokeni CHIBI fiyatı neredeyse yüzde 100 oranında değer kaybetti. Dünkü fiyatı 1 dolar seviyelerinde olan CHIBI token fiyatı 0.017 dolara kadar geriledi. Arbitrum üzerinde çalışan DeFi projesinin geliştiricileri rug pull yapmakla suçlansalar da yetkililerden henüz resmi bir açıklama gelmedi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle