Kripto Para

Tether yöneticisi cevapladı: USDT ihracında sorun yok!

  En büyük sabit coin olan USDT'nin ihraççısı Tether şirketinin son dönemde bazı iddialarla çalkalandı. 2 aydır USDT basımında aksama olduğu iddiaları bir kez daha gündeme gelirken şirketinin teknoloji yöneticisi Paolo Ardoino bu iddiaları yalanladı…

  Kripto para piyasasında en büyük sabit coin olarak bilinen USDT’nin arkasındaki şirket Tether, dikkat çeken iddialarla gündeme geliyor. USDT çıkarılmasının son 2 ayda durduğuna yönelik haberler ortalığı karıştırırken Tether şirketinin teknoloji yöneticisi Paolo Ardoino bu iddialara gereken cevabı verdi.

  Kripto para piyasasında sabit coinler arasında yaşanan rekabet giderek artıyor. USDC ve Binance’in kendi sabit coin’i olan BUSD’nin son dönemde artan ihracı, bu rekabeti daha da kızıştırdı. USDT’nin bu hamlelere karşı sessiz kalması “2 aydır USDT basılmadığı” iddialarını gündeme getirdi.

  “Dün 100 Milyon Dolarlık USDT Basıldı”

  Tether şirketinin yöneticisi Paolo Ardoino, Twitter’dan bu konuyla ilgili yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “İddialar doğru değil. USDT çıkarılması devam ediyor. Sadece dün 100 milyon dolarlık USDT basıldı.” Buna rağmen kripto para piyasasındaki USDT dominasyonunun düşük seviyelere gerilemesi kafalarda soru işareti yarattı.

  Son dönemde sürekli olarak USDT basan Tether şirketi bu anlamda eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti. Tether’e 2018 yılında dava açan New York Başsavcılığı da Tether ve onun yan kuruluşu Bitfinex borsasına 118 milyar dolarlık ceza vermesiyle dikkat çekmişti. Tether şirketinin zor zamanlardan geçmesi rakiplerini de sabit coin piyasasında öne çıkartan faktörlerden oldu. 

  USDC Bomba Gibi Geliyor

  Kripto para piyasasında son verilere bakıldığında 62 milyar dolarlık piyasa değeriyle USDT’nin açık ara liderliğini sürdürdüğü görülüyor. Ancak Circle şirketinin ihraç ettiği USDC de son aylardaki yükseliş performansı ile bomba gibi bir çıkış yaptı.

  USDT ile arasındaki farkı hızla eritmeye başlayan USDC, Şubat ayı başında sadece 6 milyar dolar piyasa değere sahipken şimdi 27 milyar doların üzerine çıkmayı başardı. Bu performansıyla USDC, değerini 6 ayda 5 katına çıkarmayı başardı. USDC’nin yükselişi USDT’ye oranla çok daha hızlı görülüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle