Facebook CEO’sundan BTC için “GOAT” ifadesi heycanlandırdı

  Lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) karşı nasıl bir tutum sergileyeceği merakla beklenen Facebook, yılın ilk çeyreğinde söylentilerin aksine BTC yatırımı yapmadığını bilanço raporlarında göstermişti. Ancak Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ilginç ve akıllıca bir gönderme ile BTC sinyali verdi.

  Sosyal medya devi Facebook’un geçtiğimiz haftalarda 2021 yılı ilk çeyrek bilanço raporunu sunmasından önce, şirketin Bitcoin (BTC) yatırımı yaptığı iddiaları gündeme gelmişti. Hatta birçok analist, açıklama öncesinde artan BTC fiyatının, Facebook yatırımı sayesinde arttığını iddia etmişti. Ancak Facebook’un ilk çeyrek raporunda hiçbir şekilde Bitcoin satın almadığı ortaya çıktı. Bu durum birçok kişi için hayal kırıklığı yaratmış olsa da Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Bitcoin’e o kadar da uzak olmadığını yaptığı akıllıca bir paylaşım ile gösterdi.

  “Gelmiş Geçmiş En İyisi”

  Zuckerberg, kısa süre önce sosyal medyadan iki evcil keçisinin fotoğrafını “Bitcoin” notuyla paylaştı. Bu durum, Facebook’un Bitcoin yatırımına sıcak baktığı yönünde söylemleri gündeme getirdi. Ancak paylaşımın arkasında bir kelime oyunu da olabilir. Zira “keçinin” İngilizcesi olan “goat” aynı zamanda İngilizcede bir kısaltma olarak kullanılıyor. “Gelmiş geçmiş en iyisi” anlamına gelen “greatest of all times” sözü yerine “GOAT” kısaltması tercih ediliyor. Genellikle başarılı sporcular için kullanılan bu deyim yerine insanlar kimi zaman keçi emojisi dahi kullanabiliyor.

  Bu nedenle Facebook CEO’su da benzer bir göndermede bulunmuş olabilir. Yani Zuckerberg de tıpkı Tesla CEO’su Elon Musk gibi, artık açıkça Bitcoin desteğini göstermeye başlamış olabilir. Zira Elon Musk her ne kadar Dogecoin (DOGE) fanatiği olsa da onun Bitcoin’e olan desteği ve sevgisi de biliniyor. Zuckerberg’in paylaşımındaki diğer keçisine “Max” ismini vermesi ise ayrı bir şekilde değerlendirmeye alındı.

  “Max Bitcoin” Ne İfade Ediyor?

  LiveCoins ekibi Zuckerberg’in keçilerine verdiği “Max” ve “Bitcoin” kelimelerini bir araya getirerek anlamlı bir cümle oluşturdu. “Max Bitcoin” alıcıların portföylerindeki Bitcoin alımlarını optimize etme yeteneği adına kullanılan bir ifadedir. Yani artık birçok kişi, Zuckerberg’in “Max Bitcoin” diyerek, Bitcoin’i “GOAT” yani, “gelmiş geçmiş en iyisi” olarak değerlendirdiğini düşünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle