Kripto Para

Chiliz ortaklığında UFC Fan Token çıkartılacak

  Dünyanın en büyük karma dövüş sanatları birliği Ultimate Fighting Championship (UFC) de taraftar tokenları arasında kendi ürününü çıkarmak için harekete geçti. Yapılan açıklamaya göre UFC Fan Token, Chiliz blockchaini üzerinde başlatılacak…

  Ultimate Fighting Championship (UFC) tarafından geçtiğimiz gün yapılan duyuruda, UFC Fan Token isminde taraftar tokenı çıkarılacağı belirtildi. Kendi blockchain tabanlı taraftar tokenını başlatan dev organizasyonun sektörde büyük ilgi görmesi bekleniyor. Duyurunun yapılmasının ardından kripto para basınında da geniş yer aldığı görüldü. 

  Taraftar katılım ve ödül uygulaması Socios.com'da başlatılacağını duyurulan bu proje şimdiden büyük ilgi görmeye başladı. Kripto para yatırımcılarının yakından tanıdığı Chiliz blockchaini üzerinde oluşturulan tokenın gelecek aylarda ve 20 milyon maksimum arzla başlatılması hedefleniyor.

  UFC Taraftar Tokenı Geliyor

  Chiliz ve Socios'un diğer taraftar tokenlarına benzer özelliklere sahip olacağı belirtilen UFC Taraftar Tokenı, kullanıcılara özel içeriklere ve oylamalara erişim imkanı tanıyacak. Bunun yanı sıra UFC Fan Token sahipleri, platformda VIP ödüller kazanabilecek ve belirli periyotlar halinde düzenlenen yarışmalara katılabilecek.

  Taraftar katılım olanaklarını sağlamak için diğer Chiliz ve Socios ürünleri gibi özel olarak tasarlanan bu üründe spor dünyası ile blockchain teknolojisi birleşmiş olacak. UFC resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda UFC Küresel Tüketici Ürünleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Tracey Bleczinski de açıklamalarda bulundu.

  625 Milyondan Fazla Taraftara Ulaşacak

  Başkan Yardımcısı Tracey Bleczinski, yaptığı açıklamasında bu projenin geniş kitlelere ulaşacağını şu şekilde ifade etti: “UFC, dünya genelinde 625 milyondan fazla taraftara sahip ve taraftar tokenları, onlarla bağlantı kurmak için eşsiz bir yol.”  Öte yandan Chiliz ve Socios CEO'su Alexandre Dreyfus da bu ortaklıktan duyduğu heyecanı dile getirdi.

  Alexandre Dreyfus, konuyla ilgili açıklamasında UFC tokenların yalnızca Socios uygulamasında bulunacağını ve başka bir yerde ön satış olmayacağını belirti. Bilindiği üzere Chiliz (CHZ), oyun ve spor sektörlerinde deneyimli bir girişimci olan Alexandre Dreyfus tarafından geliştirilmiş ve piyasaya sürüldü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle