Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 7 Ağustos – 14 Ağustos

  Kripto para piyasasında pozitif görünüm devam ederken altcoin fiyatlarında da hızlı yükselişler geldi. Haftalık bazda en başarılı performans gösteren altcoinler yatırımcılar tarafından merak edilirken, uzun haftalardan sonra ilk defa popüler projeler de listede yer almaya başladı.

  7 Ağustos ile 14 Ağustos tarihleri arasında haftalık en çok kazandıran altcoinleri ve önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  IoTeX (IOTX)

  Nesnelerin İnterneti sektöründe önemli bir projeye sahip olan IoTeX (IOTX) geride kalan 7 günlük performansıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Bu haftaya damgasını vuran IOTX coin fiyatındaki yükseliş hareketleri hala devam ediyor. Haftalık bazda en çok kazandıran altcoinler listesinin zirvesinde yer alan IoTeX (IOTX) coin yüzde 265.83 oranında değer kazandı.

  Merkezi olmayan Nesnelerin İnterneti platformu IoTeX (IOTX), Coinbase'den Coinbase Pro'da tokeni listeleyeceğini duyurmasının yol açtığı bir ralli sayesinde yatırımcılarını sevindirdi. ABD merkezli en büyük kripto para borsasında listelenen IOTX coin, hızlı yükselişini bu haberle destekledi. 

  Üst üste 2. günde de 24 saatlik grafikte en iyi performansı gösteren IOTX coin böylelikle son zamanlarda pek görülmemiş bir sıçrama kaydetti. Coinbase liste duyurusu dışında IoTeX'in cüzdan ve ağ etkinliğinin yüzde 600 artıran gelişmeler de yükselişte etkili oldu.  IoTeX cüzdanlarda iki yönlü token takası sağlayan Ethereum tabanlı bir katman iki çözümü olan Polygon ile yeni bir çapraz zincir köprüsü gördüğü gişe rekorları kıran bir aydaki bu performans büyük ilgi gördü. 

  XinFin Network (XDC)

  Son dönemde altcoin yatırımcılarından büyük ilgi gören XinFin Network (XDC) kripto para birimi hızlı yükselişiyle 7 Ağustos ile 14 Ağustos tarihleri arasında öne çıktı. Coinmarketcap verilerine göre XDC coin fiyatında son 7 günlük performansta yüzde 70’e yakın artış gözlemlendi. 

  Flare Finance, 2021'de kripto dünyasının en önemli olaylarından biri olabilecek XinFin Network ile bir ortaklık duyurdu. Birlikte çalışabilirlik ve topluluklar arasında köprü oluşturma hakkında çok şey konuşulurken, Flare Finance toplulukların merkez üssü olma yolunda ilerliyor.

  XDC kripto para biriminin fiyatına olumlu yansıyan bu ortaklık kapsamında, Flare Finance ve XinFin Network, her iki zincirden de varlıkların diğer zincirde paketlenmesine ve kullanılmasına izin veren çift yönlü bir köprü kuracak. Bu yüzden özellikle XDC coin, XinFin Network'ten Flare Network'e sarılacak ve köprülenecek. Benzer şekilde, Flare Network coinleri XinFin Network'e basılarak F-Varlıkları XinFin Network'e taşıma kolaylığı sunacak.

  Axie Infinity (AXS)

  Axie Infinity, oyna-kazan blok zinciri oyun hareketi hız kazandığı için son birkaç aydaki en başarılı performans gösteren protokollerden biri oldu. AXS coin fiyatı geride kalan haftada yüzde 57 oranında değer kazanarak yatırımcısını sevindirdi. Bu ralliyle birlikte AXS yatırımcıları da bu haftada yüksek kazanç elde etmeyi başardı. 

  Cointelegraph Markets Pro'dan alınan VORTECS verileri, AXS’de görülen son fiyat artışından önce AXS için yükseliş görünümü tespit etmeye başladı. AXS için heyecan bir süredir artıyor ve son zamanlarda Axie ekosisteminin toplam satışlarda 1 milyar doları aşan ilk değiştirilemez token oyunu olmasından sonra bir yükseliş daha geldi. 

  Ravencoin (RVN)

  Altcoin yatırımcısına son haftalarda ciddi oranda kazançlar sağlayan projeler arasında Ravencoin (RVN) de yer aldı. RVN fiyatı son 1 hafta içinde yüzde 50’ye yakın oranda değer kazandı. RVN coin fiyatının bu ralliyi göstermesinin arkasında madenci desteği ve artan talep dikkat çekti. 

  Geçtiğimiz günlerde Ethereum ağında yeni bir güncelleme yapılmıştı. Yapılan bu güncelleme ile birlikte Ethereum ağındaki işlem ücretleri önemli oranda düştü. Ethereum’daki madencilik gelirlerinin artması sonrasında bazı coinlere olan ilgi de arttı.

  Bu coinler arasında öne çıkan Ravencoin (RVN) özellikle AMD tabanlı kartlarla madencilik yapıldığı için büyük talep gördü. Diğer ERC-20 tabanlı tokenlere göre çok daha fazla getiri sağlama potansiyeli olan RVN coin fiyatı artan ilgiyle birlikte yükseldi. Madenciler satış yapmayıp ellerindeki Ravencoin biriktirerek boğa rallisinin büyümesinde etkili oldu. 

  Cardano (ADA)

  Uzun zamandır haftalık bazda yatırımcısına en çok kazandıran altcoinler listesinde yer almayı başaramayan Cardano (ADA) sonunda listeye girdi. Geride kalan haftada ADA coin fiyatında yüzde 44.76 oranında artış yaşanırken, yükseliş trendi devam ediyor. Böylelikle altcoin yatırımcıları son 7 günde boğa rallisinden önemli bir kazanç elde edebildi.

  Cardano geliştiricisi şirket olan IOHK CEO'su Charles Hoskinson, son zamanlardaki bana bir şey sor oturumunda önemli açıklamalar yaptı. ABD’li girişimci, akıllı sözleşmelerin potansiyel bir hack'e karşı dayanıklı olmadığını, çünkü yazılan ve inşa edilen her şeyin bozulabileceğini söyledi.

  Hoskinson ayrıca blockchain'in akıllı sözleşme platformu olan Cardano ve Plutus'un yüksek güvence elde etmek için tasarlandığını açıkladı. Ünlü milyarder ayrıca kullanıcıları, kararın nihayetinde kendilerine ait olduğu konusunda uyardı. Bu da belirli bir yazılıma güvenip güvenmeme kararının onlara kalmış olduğu anlamına geliyor. Dolayısıyla, kullanıcıların bir hack'i önlemek için yapabilecekleri en iyi şeyin akıllı olmak olduğunu iddia ediyor.

  XRP (XRP)

  En popüler kripto para birimleri arasında yer alan XRP, bu hafta yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başardı. XRP fiyatı son 7 günde yüzde 44 oranında değer kazanarak neredeyse rakibi ADA kadar başarılı bir performans gösterdi. 

  Davranış analizi platformu Santiment, piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para birimi XRP analiziyle gündeme geldi. XRP fiyatında yukarı potansiyeline ulaşmak için ihtiyaç duyduğu satın alma baskısına sahip olduğu açıklandı

  XRP fiyatının yükselişinde bir diğer önemli etken de XRP balina sayısında görülen artış oldu. 10 Ağustos'tan bu yana yaklaşık 14 balina Ripple ağına katıldı.

  Ripple'ı destekleyen artan sayıda büyük yatırımcının etkisi ilk bakışta önemsiz görünebilir. Yine de, bu balinaların XRP'de 1,17 milyon doların üzerinde tuttuğu düşünüldüğünde, satın alma siparişlerindeki ani artış önemli görülüyor. Bu nedenle XRP haftalık performansta yükseliş trendini sürdürdü

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle