Almadan önce mutlaka bakın! “BTC ve altcoin’ler çökecek”

  Halving nedeniyle yükselişin an meselesi olduğu düşünülen kripto para piyasaları için bugün önemli bir isimden paylaşım geldi! Kripto para analisti Benjamin Cowen tarafından iletilen son değerlendirme, yükseliş öncesi Bitcoin ve altcoin’lerdeki çöküş konusunda uyarıyor.

  Bitcoin (BTC) için geri sayımın devam ettiği blok ödülü yarılanması (halving) olayı nedeniyle piyasalardaki iyimserlik artıyor! Lider kripto para biriminin öncü olduğu bir kripto para rallisi için geri sayım devam ederken, popüler bir analist yatırımcıları bir husus noktasında uyardı. Satın almadan önce gelin, hep birlikte Benjamin Cowen’in uyarısına kulak verelim!

  “Bitcoin’de Korku Yaşanacağını Düşünüyorum”

  YouTube kanalından paylaştığı son değerlendirme videosunda popüler kripto para analisti Benjamin Cowen, piyasaların mevcut görünümüne ışık tuttu. Yükseliş öncesi Bitcoin ve beraberinde altcoin'lerd’ çöküş bekleyen ünlü analist, “Bitcoin’in bu yılın sonlarında ya da en geç gelecek yılın başında bir korku daha yaşayacağını düşünüyorum” dedi.

  Beklentisini geçmiş yıllardan örneklendiren Cowen’in 2015, 2019 ve 2020 yılları yükselişlerinden hatırı sayılır ispatı bulunuyor. “Temel olarak yarılanmadan hemen önce, insanların kararlılığını test edecek yarılanmadan bir süre önce. Aynı şeyi 2015’te yaşadık, 2019 ve 2020’de de yaşadık. Sanırım yine aynı şeyi yaşayacağız.” ifadeleri ile tarihin tekerrür edebileceği Cowen tarafından iletildi.

  “Altcoin’ler Daha Çok Darbe Alacak”

  Yarılanma öncesi tıpkı geçmişte olduğu gibi bir geri çekilme bekleyen Cowen’in asıl uyarısı altcoin yatırımcılarına! “Bir düzeltme senaryosunda, likiditesi daha düşük olan varlık, likiditesi daha yüksek olanlara kıyasla çok daha sert darbe alacaktır” diyen Cowen, altcoin yatırımcılarını temkinli olmaya davet ediyor! BTC/USD paritesindeki bir düzeltmenin piyasayı olumsuz etkileyeceğini söyleyen Cowen, “Yarılanmadan öncesi yıl boyunca BTC/USD işlem çiftinde düzeltmeler olduğunda, alcoin piyasasındaki likidite oldukça önemli ölçüde düşüyor. Dolayısıyla ne zaman bir düzeltme olsa, altcoin’lerin sadece ABD Doları çiftlerinde değil, aynı zamanda Bitcoin işlem çiftlerinde de düştüğünü göreceksiniz.” ifadelerini kullandı.

  “Bitcoin Sezonunun Derinlerindeyiz”

  Cowen son dönemde yaşanan kripto para yükselişini, “Bitcoin sezonu” olarak değerlendirdi. Lider kripto para biriminin altcoin’lerden daha iyi performans gösterdiğini hatırlatan ünlü isim, “Aslında burada Bitcoin sezonunun çok derinlerine indik. Öyle ki, en büyük kripto para son 60 gün içinde piyasa değerine göre ilk 50’de yer alan diğer tüm altcoin’lerden daha iyi performans gösterdi.” ifadeleri ile mevcut trendi değerlendirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle