Kripto Para

CZ açıkladı: Binance Hong Kong’da küçülmeye gidiyor

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, uzunca bir süredir birçok ülkede düzenleyicilerin radarı altında. Hakkında soruşturmalar ve incelemeler başlatılan Binance, benzer bir operasyonun yürütüldüğü Hong Kong’da kripto türev ticareti için yeni hesap alımlarını durdurmayı düşünüyor.

  Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, bir süredir çeşitli bölgelerde yasal finansal düzenleyicilerin radarındaydı. Japonya, Kanada, Tayland, Birleşik Krallık, Singapur, Cayman Adaları, Malezya ve Hong Kong gibi bölgelerde regülatörlerin inceleme ve soruşturmalarıyla karşı karşıya kaldı. Hatta başlatılan bu soruşturmalar kapsamında Binance, örneğin Birleşik Krallık bölgesinde 3 bankanın borsaya yönelik işlemleri durdurmasıyla ciddi darbeler de aldı.

  Binance’a yönelik inceleme, soruşturma ya da yaptırım operasyonlarından en birini yürüten bölgelerden biri de Hong Kong. Peş peşe gelen operasyonlar sonrasında Binance CEO’su Changpeng Zhao, Binance’ın değişikliğe gideceğinin sinyallerini vermişti. Hatta Zhao, bu değişim sürecinde CEO’luk görevini de başka birine devredebileceğini dile getirmişti. Büyüyen soruşturma adımlarından sonra CZ, Hong Kong’daki bazı işlemlerin derhal durdurulacağını belirten bir açıklamada bulundu.

  Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun Açıklamaları

  Binance CEO’su Zhao’nun açıklamalarına göre Binance borsası Hong Kong’da kripto türevleri ticareti için yeni hesap alımlarını derhal durduracak. Yeni kullanıcılara yönelik alınan bu kararla ilgili olarak Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Changpeng Zhao, şu ifadelere yer verdi:

  “Hong Kong’dan yeni Binance kullanıcıları artık vadeli hesap açamaz ve mevcut kullanıcılar için erişimi azaltacağız. Bu, Binance’ın dünya çapında kripto uyumluluğu en iyi olan uygulamalarını oluşturmaya yardımcı olmak için aldığı birçok proaktif önlemden biridir.”

  Binance’ın Hong Kong’da 90 Gün Süresi Var

  CZ’nin açıklamalarına göre yeni kullanıcılar bu alanda yeni hesap açamayacak ve hesabı olanların vadeli işlemleri ve diğer türevlere erişimleri de kısıtlanacak. CZ’nin başka bir blog yazısında belirttiği ifadelere göre, Binance borsasının Hong Kong’daki mevcut kullanıcıların vadeli işlemlerindeki pozisyonlarını kapatması için 90 günlük süresi var.

  Atılan bu adımlar, Binance’ın kullanıcılarına sunduğu opsiyonları, kaldıraç ürünlerini ve marj ürünleri üzerinde işleme alınan token’ları kapsıyor. Binance, Hong Kong’da kripto türev ticaretlerinde erişim azaltma adımı atan ilk büyük kripto para borsası olacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle