Kripto Para

Elon Musk’tan Binance CEO’suna “DOGE” sorusu!

  2021 yılında kripto para piyasalarının en popüler kripto para birimlerinden biri haline gelen Dogecoin (DOGE), bu popülaritesinin büyük bir kısmını hala Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’a borçlu. Musk, Dogecoin ile ilgili yaptığı paylaşımlarla kripto paranın değer artışlarındaki etkenlerden biri olmuştu ve Musk, bir kez daha DOGE ile ilgili bir paylaşımda bulundu.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 2021 yılında Dogecoin (DOGE) ile ilgili destekleyici paylaşımlarda bulunarak, kripto paranın çok ciddi ölçülerde yükselmesinde önemli bir rol oynadı. Ocak ayı sonlarında bu serüvenine başlayan Musk, aylarca bu tür paylaşımlarına devam etti ve Mayıs ayında Dogecoin ATH yaparak beklenmedik seviyelere ulaştı. Kendisini Dogecoin’in bu ciddi yükselişleri ile birlikte “Dogefather” (Godfather ile kelime oyunu – Doge’un babası) ilan eden Elon Musk, uzun bir süre ara verdikten sonra DOGE paylaşımlarına geri döndü.

  Elon Musk, DOGE Paylaşımlarına Devam Ediyor

  Bir zamanlar Bitcoin (BTC) için de sık sık destekleyici paylaşımlarda bulunan Elon Musk, Mayıs ayında Bitcoin üretiminin çevre kirliliğine yol açtığı iddiaları ile bir FUD oluşmasına neden olmuştu. Bu da Elon Musk’ın, kripto para piyasalarında “istenmeyen kişi” olmasına neden olmuştu. O dönemden sonra kripto paralarla ilgili paylaşımlarını seyrelten Musk, bir kez daha Dogecoin ile ilgili bir paylaşımda bulundu. Musk, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao’ya (CZ), Dogecoin ile ilgili bir soru sordu.

  Musk’ın Paylaşımı ile DOGE Yükselişe Geçti

  Twitter üzerinden paylaşımda bulunan Elon Musk, paylaşımına Zhao’yu etiketledi ve Dogecoin ile ilgili şüpheli işlemlerin gerçekleştirildiğinden şüphelendiğini ima etti. Musk söz konusu paylaşımında “Hey CZ, Dogecoin kullanıcı işlemlerinde neler oluyor? Şüpheli görünüyorlar” sözlerine yer verdi.  Elon Musk’ın, şüphelendiğini belirten bu DOGE paylaşımından hemen sonra DOGE, yaklaşık %3 oranında bir değer artışı ile karşılaştı.

  Dogecoin 10. Sırayı Koruyor

  Dogecoin son dönemlerde, popülaritesinin çok büyü bir kısmını kendisinden esinlenerek piyasaya sürülen Shiba Inu’ya (SHIB) kaptırmıştı. Piyasa değeri bakımından bir süre SHIB’in gerisine düşen DOGE, şimdilerde listede 10. sıradaki yerini koruyor. Öte yandan SHIB ise 23,4 milyar dolarlık piyasa değeri ile listede 12. sırada yer alıyor. 10. sıradaki Dogecoin’in ise 28,8 milyar dolarlık piyasa değeri bulunuyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle