Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 12 – 19 Haziran 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında yaşanan dalgalanmalar, her zaman olduğu gibi geride kalan haftada da piyasa üzerindeki etkisini gösterdi. Kripto para piyasasının genelinde yükseliş bekleyen yatırımcılar, popüler kripto para birimlerinde istedikleri kazançları bulamadı. Ancak 12 Haziran ile 19 Haziran tarihinde bazı altcoin fiyatlarında ciddi oranda yükselişler görüldü.

  Haftalık en çok kazandıran altcoinler listesinde yer alan projeleri ve önemli fiyat değişimlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Quant (QNT)

  Haftalık bazda piyasa değerine göre ilk 20 sırada yer alan kripto para birimlerinde düşüş hareketleri dikkat çekerken haftanın en çok kazandıran altcoini Quant (QNT) oldu. Farklı Blockchain ağları arasında iletişime olanak sağlayan proje olarak altcoin yatırımcılarından ilgi gören Quant, hızlı yükselişi ile dikkatleri üzerine çekti. QNT fiyatı son 7 günde yüzde 50’nin üzerinde artarak yatırımcısını sevindirdi.

  Blockchain ağları arasında çevresel olarak bağlantı kurmayı sağlayan Quant, gelişen projesi ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Quant ağında kullanılan dağıtık defter teknolojisi aracılığıyla kullanıcılara büyük kolaylıkla sağlanıyor. Quant, ilk olarak protokol agnostik ve standardize edilmiş yöntemler ile etkileşim sağlar.

  Platformun yerel kripto para birimi olan QNT Coin, son dönemde ciddi bir değer artışı yaşadı. Quant Coin’i almak için Bittrex, KuCoin, Uniswap, Bithumb Global, Kyber Network, Gate.io, IDEX, CoinMetro, 1inch Exchange gibi borsalar kullanılabilir. Bu tür popüler borsalarda alım satım işlemleri yaparak QNT sahibi olmak mümkündür.

  XinFin Network (XDC)

  Haftanın en çok kazandıran altcoin projeleri arasında XinFin Network (XDC) de öne çıktı. Kripto para sektöründe yepyeni bir bakış açısı açan bu projenin haftalık bazda kazancı yüzde 42.84 seviyesine ulaştı. XDC yatırımcıları bu hafta en çok kazanan altcoin yatırımcıları arasında yer alırken projenin gelişimi de gelecek açısından umut verdi.

  Kendini 3. nesil blockchain olarak tanımlayan XinFin, dijital sözleşmeler adı verilen bir uygulamayı kullanıyor. XinFin blockchain’i halka açık blockchain’lerin sağladığı avantajların yanı sıra özel blockchain’lerin hızı ve güvenliğine sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Geride kalan haftada önemli gelişmeler yaşayan platformun yerel kripto para birimi XDC fiyatı da hızlı yükseldi. Altcoin uzmanları, XDC fiyatındaki yükselişin önümüzdeki dönemde de kademeli olarak yükselmesini bekliyor. 

  Bitcoin ve Ethereum’un kullandığı blockchain sistemlerini birleştirerek Hibrit bir sistem kurmayı amaçlayan XinFin Network, şimdiden sektörde heyecan yarattı. XDC teknolojisi mesajlaşma ve şirket içi ödemelerde kullanılabiliyor fakat sınır ötesi ödemeler de dahil olmak üzere birçok alana da kullanım imkanı gösteriyor. Bu sebeple XDC kripto para biriminin yükselişi devam edebilir. 

  Theta Fuel (TFUEL)

  Kripto para sektöründe haftanın en çok kazandıran altcoin projelerinden biri de Theta Fuel (TFUEL) oldu. Projede yaşanan Mainnet 3.0 güncellemesi öncesinde yeni bir ralli başlatan kripto para, hızlı yükselişiyle diğer altcoin yatırımcılarının da dikkatini çekti. TFUEL fiyatı geride kalan 7 gün içinde yüzde 40’ın üzerinde bir yükseliş göstererek önemli bir ralli yaptı. TFUEL fiyatının yükselişinde bazı gelişmeler etkili oldu.

  Altcoin dünyasında yakından takip edilen THETA ve TFUEL, yatırımcıların yaklaşmakta olan Mainnet 3.0 lansmanını bekledikleri için yüzde 50'den fazla ralli yaptı. Ağ üzerindeki büyük protokol yükseltmeleri, daha geniş kripto para piyasasının durumundan bağımsız olarak altcoin rallilerinde önemli bir rol oynadı. Çünkü yeni özellikler token sahiplerini heyecanlandırdı ve yeni yatırımcıları da TFUEL kripto para birimine çekmeye başladı.

  Son iki hafta içinde artış gösteren bir ekosistem Theta protokolü olarak öne çıktı. Projenin THETA kripto para birimi yüzde 50 oranında arttı ve Theta Fuel, ağın 30 Haziran'da planlanan Mainnet 3.0 lansmanından önce yüzde 71 yükseldi. Kısa süre sonra satışların gelmesiyle birlikte altcoin fiyatında bir miktar gerileme görüldü.

  Geride kalan haftada THETA ve TFUEL için fiyat hareketi, projenin bir yetenek ve spor ajansı olan Yaratıcı Sanatçılar Ajansı'nın (CAA) ağ için en yeni doğrulayıcı düğüm operatörü oldu. Bu gelişmenin altcoin yatırımcıları tarafından ilgi toplamasından sonra TFUEL fiyatındaki hızlı yükseliş başladı. Ardından Theta web cüzdanı için tek tıklamayla devredilen stake'in piyasaya sürülmesi, getiri elde etmek için basitleştirilmiş yöntem ideal olması sebebiyle toplulukta heyecanı artırdı.

  Fantom (FTM)

  Kripto para piyasasında geride kalan 7 gün içinde yatırımcısına en çok kazandıran altcoinlerden biri de Fantom (FTM) oldu. Fantom fiyatında yüzde 26 oranında yükseliş yaşanırken altcoin yatırımcıları da sert düzeltmelerin görüldüğü haftada bu yükselişi makul buldu. FTM fiyatında yükselişi getiren bazı gelişmeler yaşandı. 

  Fantom, iş kanıtı dışında hisse kanıtı adı verilen bir fikir birliği modeli üzerinde çalışan başka bir blok zinciri olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Geride kalan haftada, düşük işlem ücretleri ve yüksek hızlar sayesinde ağın ilk çıkışından bu yana çok sayıda yeni kullanıcı çekmesi fiyatın yükselmesinde etkili oldu. 

  Fantom, her ay yeni kullanıcılarda yüzde 70'lik bir artış gördüklerini ve DeFi'de çok paranın bu ağa yöneldiğini bildirdi. Ağ üzerinde 2.200'den fazla akıllı sözleşme dağıtıldı ve Ethereum üzerine inşa etmeye alışkın dApp geliştiricileri, aynı araçların çoğunu bu şekilde kolaylıkla ulaşabildi. 

  SHIBA INU (SHIB)

  Kripto para piyasasında “Dogecoin katili” olarak bilinen SHIBA INU (SHIB) kripto para birimi de haftanın en çok kazandıranları arasına girdi. ABD’nin önde gelen kripto para borsalarından Coinbase tarafından listeleneceği duyurulan SHIB fiyatı hızlı yükseldi. Geride kalan 7 gün içinde kripto para biriminin fiyatında hızlı yükseliş yaşandı. Bir miktar satış görse de SHIB kazancı yüzde 25’in üzerine çıkmayı başardı.

  Son dönemde Dogecoin (DOGE), köpek kripto para birimlerini havalı hale getirdikten sonra, Doge Cash, Akita Inu ve Dogelon Mars da dahil olmak üzere bir dizi başka proje devreye girdi. Ancak bunların arasında başarılısı SHIBA INU (SHIB) olarak dikkat çekti. SHIBA INU, Ethereum geliştirme kararlarına tabi olduğu için altcoin yatırımcılarının yeni gözdelerinden biri haline geldi. Bu özellikler, ağ işlemlerini tıkayabildiği ve genellikle Ethereum tabanlı kripto paraların ağ işlem fiyatlarını artırabildiği için altcoin yatırımcılarının SHIB tercihini etkiledi. 

  THETA (THETA)

  12 Haziran ile 19 Haziran tarihleri arasında THETA (THETA) fiyatı da haftanın en çok kazandıran altcoinleri listesinde yer edindi. TFUEL kripto para biriminde olduğu gibi THETA da benzer şekilde Mainnet 3.0 güncellemesi sebebiyle yeni bir zirve yaptı. Altcoin yatırımcılarının dikkatinden kaçmayan bu gelişmeler sonucu THETA fiyatı da yüzde 15 oranında kazanç sağladı.

  Daha sonra Theta web cüzdanı için tek tıklamayla devredilen stake'in piyasaya sürülmesi, daha karmaşık verim çiftçilik yöntemleriyle uğraşmak istemeyen yatırımcıların dikkatini çekti. THETA topluluğunda heyecanı artıran Mainnet 3.0 güncellemesinin ardından THETA fiyatı da hızlı yükseldi.

  Son 7 gün içinde, dolaşımdaki tüm THETA tokenlerinin yüzde 60'ından fazlası ağ doğrulama amacıyla protokolde kilitlendi. İdeal olarak, mevcut arzdaki bu azalma, Bitcoin fiyatında hızlı yükselmeden sonra belirteç keskin bir şekilde düzeltilmiş olsa bile, büyük bir fiyat düşüşü riskini azaltmaya yardımcı oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle