Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 23 – 30 Nisan 2022

  Kripto para piyasası genelinde belirsizlik süreci devam ediyor. Özellikle ABD Merkez Bankası Fed’in faiz kararları piyasalar üzerinde baskı yaratıyor. Son dönemde baskılanan kripto para piyasasında altcoin fiyatlarında aşağı yönlü hareketler takip edildi. Buna rağmen en değerli 100 kripto para birimi içinde yer alan bazı projelerde ise yatırımcıların yüzünü güldüren kazançlar görüldü.

  23 – 30 Nisan 2022 tarihleri arasında yatırımcısına en çok kazandıran altcoinleri haftalık özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  ApeCoin (APE)

  Haftanın en çok kazandıran altcoini, NFT projelerine olan ilginin artmasıyla birlikte ApeCoin (APE) coin oldu. APE coin fiyatında hızlı bir ralli görülürken haftalık bazda yüzde 35.38 oranında kazanç elde edildi. Yerli yatırımcıların da yakından takip ettiği APE coin fiyatındaki bu yükselişin arkasında, kripto para basınına yansıyan haberler etkili oldu. 

  Kripto para topluluğunda BAYC, MAYC ve NFT yatırımcıları merakla beklenen Otherside arazi müzayedesine hazırlanırken, APE coin fiyatı tüm zamanların yeni rekorlarını kırmaya devam etti. APE coin için istikrarlı yükseliş momentumu, büyük ölçüde, 30 Nisan'da Yuga Labs ve Animoca Brands tarafından Bored Ape Yacht Club NFT projesiyle birlikte düzenlenecek olan The Otherside arazi müzayedesinden kaynaklandı. 

  Yatırımcıların dikkatinden kaçmayan bu lansman Hollanda müzayede tarzı bir satıştan oluşacak ve ilk 100.000 arazi parselinin satışına yalnızca Müşterinizi Tanıyın (KYC) onaylı cüzdanların katılmasına izin verilecek. Tüm satışlar, ilgili tarafların satış beklentisiyle jetonu biriktirdiği için jetona olan talebin artmasına yardımcı olan APE coin kullanılarak ödenecek.

  ApeCoin topluluğu içinde devam eden yönetim oyları, BAYC ve MAYC sahiplerinin ekosistemin önümüzdeki yıllarda alacağı yönle daha fazla ilgilenmek istediklerinin açık bir göstergesi olan APE coine olan talebin artmasına da yardımcı oldu. Böylelikle APE coin, piyasadaki düşüşe rağmen haftalık bazda yatırımcısına en çok kazandıran altcoin projesi olmayı başardı. 

  XDC Network (XDC)

  Yerli yatırımcıların portföylerinde pek yer vermedikleri XDC Network (XDC) coin, haftalık bazda en çok kazandıran ikinci kripto para birimi oldu. Kısa sürede popülerlik kazanan XDC coin fiyatındaki yükseliş altcoin yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı. Son 7 gün içinde XDC coin fiyatında yüzde 19.19 oranında değer artışı yaşanması yatırımcılarını kısa vadede memnun etti.

  Merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründeki projelerin görünümü, küresel olayların bir kombinasyonunun geleneksel finansal sistemlerin dışında fon tutmanın faydalarını vurgulaması nedeniyle son aylarda iyileşmeye başladı. Dünya genelinde kripto para biriminin benimsenmesi hızla artış gösterdi. 

  Son olarak Panama kripto para kabulü konusunda, El Salvador, Lugano ve Honduras Prospera gibi diğer Orta Amerika ülkelerini takip etmeye başladı. Ulusal Meclis’e göre, Bitcoin (BTC) ve XDC Ağı dahil diğer kripto para birimleri yakında Panama'da kabul edeceği açıklandı. Panama’da BTC ve XDC kabulü, bu kripto para birimlerinde hızlı yükseliş hareketini destekledi. 

  Bölgedeki kripto varlıklarının kullanımını kontrol etmeye çalışan mevzuat ilk tartışmada onaylandı. Bir kongre üyesi ve yasanın savunucularından biri olan Gabriel Silva, Panama için çok önemli çünkü kripto varlıklara yasal istikrar sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Bu haberler kripto para basınında geniş yankı bulunca XDC coin fiyatında yükseliş görüldü. 

  STEPN (GMT)

  Türkiye’de en popüler altcoin projelerinden biri olan STEPN (GMT), bu hafta da yatırımcısına kazandırmaya devam etti. Son dönemin en gözde altcoin projeleri arasına giren GMT coin fiyatındaki yüzde 17.97 oranındaki artış beğeni topladı. Altcoin piyasası genelinde satış baskısı yüksek olmasına rağmen GMT coin fiyatının pozitif yönde kalması yatırımcıları sevindirmeye yetti. 

  NFT yatırımcıları STEPN Kazanmak için hareket et sloganı ile sporu ve kazancı bir araya getirdi. STEPN'in başarısı, kazan-kazan modelinin popülaritesinin artmakta olduğunu gözler önüne serdi. GST ve GMT STEPN'in kazanma hamlesi, Coinbase'in yakında onları listeleyeceğini açıklamasının ardından yükseldi. 

  ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase, GMT coinin listeleme planlarını açıkladıktan sonra fiyatta hızlı bir artış başladı. Kazanmak için hareket et kripto para birimleri, bir kişinin hareketlerini izleyen ve onları ödüllendiren blok zinciri ve metaverse varlıklarıdır. STEPN şu anda 2 milyar doları aşan M2E endüstrisinde lideri olmasıyla yatırımcıların dikkatinin çekmeye devam ediyor. 

  Nexo (NEXO)

  Altcoin piyasasında giderek daha fazla ön plana çıkmaya başlayan Nexo (NEXO) coin bu hafta en çok kazandıranlar listesine girmeyi başardı. Haftalık en çok kazandıran altcoinler listesinde 4. sırada yer alan NEXO coin fiyatında yüzde 12.29 oranında artış görüldü. NEXO coin fiyatındaki artış, kripto para topluluğunda ses getirdi. 

  Nexo (NEXO-USD) tokenleri, kripto para biriminin dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance'de listelenmesinden sonra hızlı bir ralli başlattı. Nexo, kullanıcılara kripto destekli krediler sunan blok zinciri tabanlı bir borç verme protokolü olarak büyük ilgi görmeye başladı. Böylelikle NEXO haftalık bazda en çok kazandıran altcoinlerden biri oldu. 

  Altcoin yatırımcılarının dikkatinden kaçmayan bu ralli, Nexo'nun (NEXO-USD) Mastercard (MA) ile Avrupa'da bir kripto kartının piyasaya sürülmesini içeren yakın tarihli ortaklığıyla desteklendi. Storm Partners ürün müdürü Pablo Jódarfinancial, "Bu ortaklık, Nexo'yu perakende müşterilerin dijital alana erişmelerine yardımcı olmak için bir kripto bankası olmaya bir adım daha yaklaştırıyor" ifadelerini kullandı. 

  Kyber Network Crystal V2 (KNC)

  Son haftaların en çok dikkat çeken altcoinlerinden Kyber Network Crystal V2 (KNC) coin yine kazandırmaya devam etti. KNC coin fiyatında son 7 gün içinde yüzde 1.19 oranında artış yaşanması yatırımcıları sevindirdi. İlk 100 kripto para birimi içinde haftalık bazda pozitif tarafta yer almayı başaran KNC coin bu sayede yatırımcılarının güvenini kazandı. 

  Kyber Network projesi, Uniswap v3 ve Avalanche Rush Phase 2 ile entegre olduktan sonra hızlı yükselişe başladı. KNC fiyatı, on blok zinciri ağına erişimi genişlettikten ve Uniswap v3 ile entegrasyondan sonra yüzde 50'den fazla yükseldi. Kripto para basınında yer alan bu gelişme KNC coin talebini arttırdı. 

  KNC coinin yükselişinin arkasındaki üç neden, on ayrı blok zinciri ağı için desteğin entegrasyonu, Avalanche (AVAX) ile bir likidite madenciliği programının başlatılması ve Kyber Ağının erişimini genişleten genişleyen bir ortaklıklar ve protokol entegrasyonları oldu. Kyber Network çoklu zincir desteği eklemesiyle, altcoin yatırımcılarının talebiyle karşılaştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle