Kripto Para

Otokoç, metaverse projesi Metazone’u hayata geçirdi!

  Türkiye’nin lider otomotiv şirketi Otokoç Otomotiv, metaverste oluşturduğu Otokoç Metazone projesini hayata geçirdi. Sürdürülebilir Web 3.0 stratejisi ve vizyonu doğrultusunda hayata geçirilen Otokoç Metazone geliştirilen özellikleri ile dikkat çekiyor!

  Metaverse alanına ülkemizin önemli bir otomotiv temsilcisi giriş yaptı! Türkiye’nin lider mobilite ve otomotiv şirketi Otokoç Otomotiv, Otokoç Metazone adını verdiği yeni projesini duyurdu. Otokoç Metazone ile şirketin Web 3.0 iletişimini devam ettirebileceği, alana özel kampanyalar düzenleyebileceği ve şirket içi etkinliklere ev sahipliği yapacağı belirtiliyor.

  “Web 3.0’daki Gelişmeleri Yakından Takip Ediyoruz”

  Otokoç Metazone gelişmesini kamuoyu ile duyuran Otokoç Otomotiv Pazarlama Müdürü Esra Arslanbaş, projenin hayata geçirildiği tarihin bir tesadüf olmadığının altını çizdi. Kaynak, “Otokoç Metazone’un kapsayıcı içeriği ile hem Cumhuriyetimizin 100. Yılı hem de Otokoç Otomotiv’in 95. Yılı olan zaman diliminde hayata geçmesinden ötürü ayrı bir mutluluk yaşıyoruz.” ifadeleri ile zaman dilimine dikkat çekerken, “Buna özel NFT çalışması da gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi.

  Kaynak şirket olarak Web 3.0 gelişmelerini yakından takip ettiklerini ve Web 3.0 vizyonu doğrultusunda bu çalışmaya imza attıklarını belirtirken, “Otokoç Otomotiv olarak Web 3.0’daki gelişmeleri yakından takip ediyor ve oluşturduğumuz Otokoç Metazone deneyim merkezi ile geleceği bugünden kurgulamanın ve öncü olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” ifadeleri ile bu alanda ilk olmaktan gurur duyduklarının altını çizdi.

  “Muadili Olmayan Bu Çalışmaya İmza Attık”

  Web 3.0 vizyonları üzerine vurgu yapan Otokoç Otomotiv Pazarlama Müdürü Esra Arslanbaş Kaynak, “Günümüz dünyasında deneyimin kelime anlamında öteye geçtiği noktayız” ifadeleri ile yeni nesil teknolojilerin gelişiminin farkında oldukları belirtti. Projeye başlarken, “Markalarımızla da gerçek anlamda sürdürülebilir deneyim paralelindeki gelişmelere, uzun süre, önü olarak nasıl entegre oluruz felsefesiyle baktık” ifadeleri ile geliştirme sürecine değinirken, “Nihayetinde dünyada da birçok alanda muadili olmayan ve Web 3.0 vizyonumuzun bir ürünü olan bu çalışmaya imza attık” dedi.

  Otokoç Metazone Neler Sunuyor?

  Decentraland -11,10 koordinatlarında yer alan Otokoç Metazone, Decentraland’de 7 parsel kullanımına sahip olacak şekilde geliştirildi. 7 parselin 4’ünde ana yapı bulunurken, 2 parselinde iki ayrı silindir bina ve 1 parselinde billboard yer alan bir park alanı bulunuyor.

  Ana yapıyı oluşturan her katta farklı bir tema ziyaretçileri karşılıyor. Giriş katında 9 dilde “Merhaba” ile kullanıcılarını karşılayan Otokoç Metazone, birinci katta 2. El araç satışına yönelik metaverse’e özel kampanyalar içerecek. İkinci katta Otokoç Co-Creatin Zone yer alırken, teras katında sosyal etkileşim ve deneyim için tasarlanmış Otokoç Social Zone yer alacak. İkinci binada ise Otokoç Agile Zone bulunurken, üçüncü binada Otokoç Art Zone projede yerini aldı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle