Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 16 – 23 Nisan 2022

  Kripto para piyasasında inişli çıkışlı bir hareketlilik görülürken, altcoinlerde de sert dalgalanmalar takip ediliyor. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki değişimler altcoinlerdeki satış baskısını artırıyor.

  16 – 23 Nisan 2022 tarihleri arasında yatırımcısına en çok kazandıran altcoin projelerini ve bu altcoinlerde yaşanan gelişmeleri haftalık özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  ApeCoin (APE)

  Özellikle NFT sektörüne ilgi duyan kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği ApeCoin (APE) coin, geride kalan 7 gün içinde yatırımcısının yüzünü güldürdü. APE coin fiyatı yüzde 37.70 oranında artarken bu parabolik yükselişin arkasındaki sebepler basında geniş yankı buldu. Yerli yatırımcıların da portföylerinde yer verdikleri APE coin hakkında merak edilen tüm detaylar toplulukta yankı yarattı. 

  Yuga Labs'ın yaklaşan metaverse'i Otherside ile ilgili bir duyuru üzerine yapılan spekülasyonlar, APE coinin kazanımlarının arkasındaki ana itici güç oldu. Twitter kullanıcıları, Yuga'nın 20 Nisan'da veya Bored Ape Yat Kulübü'nün bir yıllık yıldönümü olan 23 Nisan'da daha fazla ayrıntı açıklayacağını öğrendi. Bunun üzerine APE coine artan taleple birlikte hızlı yükseliş hamlesi gündeme geldi. 

  Meta veri deposunun bazı ayrıntıları sızdırıldı. Bored Ape sahibi olduğunu iddia eden Twitter kullanıcısı, projenin yakında Hollanda müzayedesinde arazi satmaya başlayacağını söyledi. Cobie, ApeCoin organizasyonunun bunun yerine öz sermayeyi genel kullanıcı deneyiminden yararlanmak için harcamasını önerdi. Bu tür spekülasyonlar APE coin fiyatındaki yükselişi destekledi.

  STEPN (GMT)

  Yerli yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği STEPN (GMT) coin, haftanın en çok kazandıranları listesinin 2. sırasında yer aldı. GMT coin fiyatı yüzde 32.59 oranında artarak haftalık bazda tüm dikkatleri üzerine çekti. GMT coin yükselişinde kripto para basınına yansıyan haberler yatırımcılar tarafından yakından takip edildi. 

  GMT coin, başlangıcından bu yana yüzde 38.000 oranında artsa da “mutlak bir şaka” haline gelebileceğine dair uyarılar arasında hızla yükseliyor. STEPN (GMT), "boğa bayrağı" olarak adlandırılan klasik bir yükseliş teknik modeli oluşturması muhtemel göründüğü için bu hafta ABD doları karşısında güçlü bir şekilde yükseldi.

  STEPN projesi, sahipliği oyuncuların ilk etapta GST kazanmasını sağlayan benzersiz bir dijital görüntü olan "NFT Sneaker" adlı ürününün satışları yoluyla kazanç sağlamaya devam etti. Yılın ilk çeyreğinde 26.81 milyon dolar kazandı. Oyun, önce GMT coini satın almak ve ardından yakmak için gelirleri kullanarak coine olan talep artarsa fiyatları üzerinde yukarı yönlü bir baskı yarattı..

  Bağımsız piyasa analisti Wangarian, STEPN'in etrafındaki hype'ın, Mayıs 2021'de tanık olunan, oyna-kazan bir oyun metaverse'i olan Axie Infinity (AXS) coindekine benzediğini söyledi. Bu gelişmeler altında GMT coin hızla değer kazandı.

  Monero (XMR)

  Popüler altcoin projelerinden biri olan Monero (XMR), bu hafta uzun süredir beklenen yükseliş hareketini gerçekleştirdi. Gizlilik odaklı kripto para birimi denilince akla ilk gelen altcoin XMR için parabolik yükseliş hareketi takip edildi. Son 7 gün içinde XMR coin fiyatı yüzde 19.14 oranında değer kazanarak yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başardı. 

  Monero, Hard Fork Duyurusu ve 'Monerun' sayesinde çok hızlı değer kazandı. Gizlilik kripto parası Monero, Temmuz ayında yapılması planlanan bir hard fork ve bir kripto bankasını harekete geçiren bazı haberlerle dikkat çekti. Zcash ve Monero, sıfır bilgi ispatı adı verilen ve kullanıcıların söz konusu işlemlerle ilgili yasal oldukları gerçeği dışında ayrıntıları belirtmeden işlem yapmalarına olanak tanıyan bir teknik kullanır. 

  Monero yalnızca özel işlemlere izin verirken, Zcash halka açık işlemlere de izin verir. Monero'nun yakında çıkacak olan hard forku, on beşinci yazılım versiyonudur (v15) ve ağın gizliliğini ve genel performansını yükseltmesi bekleniyor. En büyük değişikliklerden biri Monero'nun yüzük boyutunu 11'den 16'ya çıkarmak olacak. Monero ayrıca çoklu imza mekanizmasında düzeltmeler yaptığını duyurdu ve böylelikle hızla değer kazandı. 

  0x (ZRX)

  Haftalık bazda yatırımcısına en çok kazandıran altcoin projelerinden 0x (ZRX) coin, hızlı yükseliş hamlesiyle dikkatleri üzerine çekti. Yerli yatırımcıların radarına takılan ZRX coin yükselişinin arkasında önemli gelişmeler yer aldı. Son 7 gün içinde ZRX coin fiyatında yüzde 18.21 oranında değer artışı görüldü. Basında yer alan ZRX coin gelişmeleri şunlardı:

  ZRX coin, merkezi aracılara ihtiyaç duymadan Ethereum blok zincirindeki varlıkların ticaretini kolaylaştırma konusunda uzmanlaşmış, merkezi olmayan bir değişim altyapısı protokolüdür. ZRX coin fiyatındaki hızlı artış, Coinbase'in yeni sosyal pazarlarını parasız tokenler veya NFT'ler için güçlendirmek için 0x ile ortaklık kurduğu duyurusunun hemen ardından geldi. Bu haberlerin basında geniş yankı bulması ZRX coin talebini arttırdı. 

  Kyber Network Crystal V2 (KNC)

  Bir önceki hafta da en çok kazandıran altcoinler listesinde yer alan Kyber Network Crystal V2 (KNC) coin, yine yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başardı. Son dönemde adından sık sık söz ettiren KNC coin fiyatında yüzde 17.92 oranında artış görüldü. Yatırımcıların yüzünü güldüren KNC coin fiyatındaki yükselişin devam edip etmeyeceği konusunda popüler analistlerden de önemli yanıtlar geldi. 

  Kyber Network, Uniswap v3 ve Avalanche Rush Phase 2 ile entegre olduğunu açıkladı. KNC fiyatı, on blok zinciri ağına erişimi genişlettikten ve Uniswap v3 ile entegrasyondan sonra çok hızlı fazla yükseldi.Merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründeki projelerin görünümü, küresel olayların bir kombinasyonunun geleneksel finansal sistemlerin dışında fon tutmanın faydalarını vurgulaması nedeniyle son aylarda iyileşmeye başladı.

  Son birkaç ayda yükselen Kyber Network, kullanıcılara en iyi ticaret oranlarını sunmayı amaçlayan çok zincirli bir kripto para birimi ticareti ve likidite merkezi olarak yatırımcıların dikkatini çekmeye devam etti. KNC coin yükseliş ivmesinin üç nedeni, on ayrı blok zinciri ağı için desteğin entegrasyonunu, Avalanche (AVAX) ile bir likidite madenciliği programının başlatılmasını ve Kyber Ağının erişimini genişleten genişleyen bir ortaklıklar ve protokol entegrasyonları oldu.

  Kyber Network'e destek sağlayan en büyük faktörlerden biri, protokolün kripto para ekosistemindeki en iyi zincirlerle entegre olmaya zorlamasıdır. KNC coin, Avalanche Rush Phase 2'ye katıldı. Kyber Network'te artan ilgiyi ve ticari faaliyeti çekmeye yardımcı olan bir diğer önemli gelişme, projenin Avalanche Network ve Avalanche Rush Phase 2 likidite madenciliği programına ortak olmasıdır. 

  Kava (KAVA)

  Bir süredir konsolide olan Kava (KAVA) coin, geçen haftanın en çok kazandıran altcoinlerinden biri olmayı başardı. Coinmarketcap platformundan alınan güncel verilere göre KAVA coin son 7 gün içinde yüzde 16.26 oranında değer kazandı. KAVA coin fiyatındaki artış, kripto para basınında yer alan bazı haberlerin topluluğun dikkatini çekmesiyle gündeme geldi. 

  Ethereum Co-Chain lansmanı EVM uyumluluğuna doğru ilerlemeyi başlatırken Kava yükselişe geçti. Ethereum ve Cosmos Co-Chains'in yaklaşan lansmanı üzerine heyecan arttıkça KAVA coin fiyatı yükselmeye devam etti.

  KAVA coine olan talebi artırmaya yardımcı olan diğer bir faktör, Kava ağı için yeni ortaklıkların ve protokollerin eklenmesi oldu. Kava ortak zincir mimarisinde piyasaya sürülecek en yeni protokollerden bazıları, NFT pazar yeri OpenBiSea, merkezi olmayan finans başlatma paneli DexPad ve DeFi kumbara WePiggy'dir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle