BTC için tehlike bitmedi! Yılsonuna kadar buraya düşebilir

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) kısa sürede yüzde 10 değer kaybederek yatırımcıları korkuttu. Kripto paralarda düşüşün bitip bitmediğini merak edenler için kritik açıklamalar geldi. Usta analist BTC’de görülebilecek seviyeleri açıkladı.

  Uzun bir süredir yatay hareket eden BTC dün çok sert şekilde değer kaybetti. Kripto para piyasasını sarsan satışlar BTC’de kritik seviyeleri fiyatladı. 200 günlük hareketli ortalamayı kıran BTC yükseliş bekleyen yatırımcıları terse düşürdü. Kripto para yatırımcılarında korku devam ederken BTC fiyatının daha fazla düşüp düşmeyeceği merak konusu oldu.

  Bazı kripto para analistleri BTC ve kripto paralardaki son durumu değerlendirdi. Wolfe Research teknik analisti Rob Ginsberg, tehlikenin henüz bitmediğini söyledi. Tepki yükselişi gelmesi durumunda piyasanın ikinci bir düşüş hareketine hazırlıklı olması gerektiğini vurguladı. Usta analist BTC görünümün kaygı verici olduğunu ivmenin ne olacağının asla bilinmediğini hatırlattı.

  BTC Fiyatı 20 Bin Dolar Düşerse Şaşırtıcı Olmaz

  Ginsberg, bu hafta başında yatırımcılara verilen nota dikkat çekerek BTC için önemli düşüş gördüklerini belirtti: “Kötüleşen trend ve momentum, Bitcoin için önemli bir düşüşe işaret ediyordu. Bitcoin 24 bin 750 ve 25 bin dolar arasındaki destekte aşırı satış yedi ve şu an biraz rahatlamaya yakınız. Dışarıdan bakıldığında bir ölü kedi sıçramasının ardından yılsonundan önce 20 bin doları test ederse şaşırmam.”

  BTC’de Olası Düşüş ve Yükseliş Hedefleri

  Kripto paralarla ilgili değerlendirmeler yapan isimler arasında StockCharts teknik analisti Julius de Kempenaer BTC için hedef seviyeleri açıkladı. BTC grafiğine bakıldığında 25 – 30 bin dolar arası seviyenin korunduğu görülüyor. Usta analist, lider kripto para biriminin alt desteği kırması halinde 19 bin 500 dolara kadar gevşeme olabileceğini söylüyor.

  Öte yandan BTC’nin toparlanma sinyalleriyle birlikte 30 bin dolar seviyesinin üzerinde kapanış yapması yeniden yükseliş trendine girmesini sağlayacak. Bu senaryoda BTC için verilen ilk hedef Mart 2022’nin en yüksek seviyesi olan 48 bin dolar seviyesi oluyor. Ancak Kempenaer, yakın vadede en olası senaryonun 25 – 30 bin dolar arasında gezinmeye devam etmesi olduğunu düşünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle