Kripto Para

ABD’li konser şirketi NFT sektörüne giriyor

  Kaliforniya merkezli bir canlı organizasyon ve konser düzenleme şirketi olan Live Nation, bazı eşsiz konser anlarını NFT (non-fungible-token) olarak satışa sunmaya hazırlanıyor. CEO’su Michael Rapino’nun NFT’lere odaklanmaya düşündüğünü söylediği şirket, “magic moments” ismi ile bir NFT koleksiyonu yayınlamak istiyor.

  Kripto para piyasalarında Aralık 2020 döneminde başlayan büyük ralli ile birlikte tüm dünyada kripto paralar daha çok benimsenmeye başladı. Kripto paralara duyulan ilgiden, 2021 yılında NFT (non-fungible-token) sektörü de payını aldı. Ünlü isimlerin akın akın girdiği NFT sektörü, insanlara değerli olan her şeyin dijital bir koleksiyon parçasına dönüştürülmesine olanak tanıyor. Yani NFT ürünleri, “kripto varlıkların sanat eserleri” olarak da tanımlanabilir. Özellikle ünlülerin dahil olduğu bu alana, şimdi de canlı organizasyon ve konser düzenleme şirketi Live Nation dahil oluyor.

  Live Nation’ın NFT Çalışmaları ve CEO’nun Açıklamaları

  Live Nation, “magic moments” (sihirli anlar) isimli bir NFT koleksiyonu çıkarmak istiyor. Şirketin CEO’su Michael Rapino, şirketin NFT’lere odaklanmayı düşündüğünü dile getirdi. Şirketin NFT sektörünü yakından takip ettiğini ifade eden Rapino, Blockchain teknolojisi ve NFT’ler ile ilgili görüşlerini dile getirdi. Rapino’nun konuya ilişkin açıklamaları şöyle:

  “Hepimiz NFT’yi NBA Top Shots’tan öğrendik. Live Nation şirketi olarak bir NFT pazarında, sihirli konser anlarının bazılarını, bazı önemli festival biletlerini ve diğer özel organizasyon anlarını satışa çıkarmak istiyoruz. Bunun üzerinde çalışan harika bir ekibe sahibiz.”

  Live Nation’ın fazlasıyla ilgi çekici konser anlarını NFT koleksiyonu olarak satışa çıkaracaklarını ifade eden Rapino “NFT’lerin sevenlerimizle ve konser veren müzisyenlerin sevenleri ile etkileşim kurmanın harika bir yolu olduğunu düşünüyoruz.” dedi. NFT sektörüne adım attığı için heyecan duyan Live Nation şirketin yan kolu olan Ticketmaster da benzer çalışmalar planlıyor.

  Ticketmaster’ın NFT Çalışmaları Devam Ediyor

  Ticketmaster, son dönemlerde NFT’leri bilet satışlarına nasıl entegre edebileceği üzerinde çalışmalar yürütüyor. Rapino bu konuya ilişkin olarak da şu ifadelere yer verdi:

  “Ticketmaster, bir fiziksel bilet ile bir NFT’yi birbirine nasıl dahil edebileceği konusunda çalışıyor. Fiziksel bir biletin yanında bir de Ticketmaster platformunun üzerinde, biletin NFT hali basılabilir. Müşteriler bu biletleri diledikleri gibi kullanabilir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle