BTC performansı piyasayı ikiye böldü! Analistler ne diyor?

  Kripto para piyasaları, Bitcoin’in (BTC) 22 Haziran tarihinde yaşadığı fiyat hareketliliğinden sonra ikiye bölündü. Bir kesim Bitcoin’in 28 bin 800 dolarda dip seviyesini gördüğünü ve artık yükseleceğini iddia ederken, bir diğer kesim ise düşüşün daha da derinleşeceğini iddia ediyor. Aşağı yönlü tahminde bulunan analistler ise özellikle 24 bin dolar seviyesine dikkat çekiyor.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 19 Mayıs tarihinde 30 bin dolar seviyesine kadar gerileyince piyasalarda o gün “Kara Perşembe” olarak adlandırılmaya başladı. Benzer bir şekilde 13 Mart 2020 tarihli çöküş sonrasında da o gün “Kara Çarşamba” olarak isimlendirilmişti. Ancak Bitcoin, 22 Haziran Salı günü, Kara Perşembe’de gördüğü seviye olan 30 bin doların da altına sarktı. Bu sert düşüş sonrası piyasada BTC fiyat tahminleri için analistler ikiye bölündü.

  Piyasa İkiye Bölünmüş Durumda

  Bir kesim, Bitcoin’in gerilediği 28 bin 800 dolar seviyesinin dip nokta olduğunu iddia ediyor. Bu fikre göre Bitcoin artık bu aşamadan sonra yükselişe geçecek ve ilerleyen dönemlerde yatırımcılarının yüzünü güldürecek. Öte yandan bir diğer kesim ise Bitcoin’deki düşüşün daha da derin hale gelebileceğini iddia ediyor. Bitcoin’de düşüş öngörüsünde bulunan analistlerin ise ortak olarak dikkat çektikleri fiyat seviyesi 24 bin dolar.

  Bitcoin bu sert düşüş sonrası aslında hızla toparlandı ve yeniden 35 bin doları test etmeye başladı. Son 24 saatte değer kazanan Bitcoin, son 1 haftalık grafikte ise değer kaybıyla hareket ediyor. Bu da aslında piyasada BTC adına gelen tahminlerin iki uçlu farklılık göstermesinin nedeni olarak görülebilir.

  Analistlerin İşaret Ettiği Fiyat Seviyeleri

  Piyasada bazı analistler, düşüş sırasında 34 bin dolar seviyesinin direnç noktası oluşturacağını ve bu seviyenin kazanılmasının önemli olduğunu ifade etmişti. Bu yönde düşünen analistlere göre BTC 34 bin doları kırdıktan sonra 36 bin, 38 bin ve 40 bin dolar seviyelerine doğru gidebilir. Öte yandan düşüş tahmininde bulunan analistler ise fiyatın 24 bin dolara kadar çekilebileceğini iddia ediyor.

  Düşüş tahmininde bulunan ünlü analist Elliot Waves ise BTC fiyatı için 36 bin dolara kadar önce yükseliş, ardından 24 bin dolara kadar düşüş bekliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle