Kripto Para

BitPay platformuna LTC eklendi!

  Küresel çapta hizmet veren Bitcoin ve diğer kripto para ödeme hizmetleri sağlayıcısı BitPay yeni bir duyuru yaptı. Popüler uygulama artık Litecoin (LTC) kripto para biriminin de platformda desteklendiğini duyurdu…

  Kripto para ödeme hizmetleri sağlayıcısı BitPay, sonduyurusunda altcoin yatırımcılarını heyecanlandıran bir haber paylaştı. BitPay, kripto para ile ödeme yapma imkanı sunan platformuna Litecoin (LTC) kripto para birimini eklediğini duyurdu. Bu gelişme özellikle LTC topluluğunda büyük bir heyecan yarattı. 

  Bu güncelleme ile birlikte artık BitPay kullanan şirketler, ödeme seçeneği olarak LTC kabul edecek. Online teknoloji şirketi Newegg, dünya çapında BitPay aracılığıyla LTC kabul eden en büyük firmalardan biri oldu. Newegg, alışveriş yapan müşterilerine LTC ile ödeme imkanı sunarak bu kripto para biriminin geleceğine inandığını gösterdi.

  BitPay ile Litecoin Ortaklığı

  BitPay duyurusundan sonra konuşma yapan LTC geliştiricisi Charlie Lee şu açıklamalarda bulundu: “Litecoin’in hızlı işlem süreleri ve süper düşük ücretleri, Newegg gibi bir e-ticaret devi için son derece ideal bir ödeme şekli. Litecoin’in artık BitPay tarafından desteklenmesinden son derece memnunuz, bu da herhangi bir tüccarın LTC’yi kabul etmesini oldukça kolaylaştırıyor.”

  Hatırlanacağı üzere teknoloji perakende firması Newegg, 2014 yılında Bitcoin’i ödeme seçeneği olarak kabul eden ilk firma olmuştu. BitPay ile ortaklık kuran şirketin bu hamlesiyle BTC ödeme seçeneği yalnızca ABD ve Kanada’da mevcuttu. Bununla birlikte, işbirliğinin başarısı, 2019’da 73 ülkedeki müşterileri de bu hizmetin yayılmasını sağladı. 

  12 Kripto Para ile Ödeme İmkanı 

  Newegg tecrübeli Marka Müdürü Andrew Choi, konuyla ilgili olarak şunları aktardı: “BitPay ile Bitcoin’i ve şimdi Litecoin’i kabul eden ilk büyük online alışveriş merkezi Newegg oldu. Newegg, küresel olarak erken benimseyen müşterilerimizi destekliyor ve çevrimiçi alışveriş deneyimine yenilik getirme taahhüdümüzü vurguluyor.”

  BitPay platformunda bulunan 12 kripto para ödeme seçeneklerinden en büyükleri, Bitcoin, Litecoin ve Dogecoin olarak öne çıkıyor. Ether (ETH) ve Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH) ve Wrapped Bitcoin (WBTC) gibi diğer pazar öncüleri de bu uygulamada destekleniyor. 

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle