Cem Yavuz

Grayscale, yönetici kadrosuna yeni isimler kattı

  Grayscale, 2020 yılı içerisinde personel sayısını ikiye katlamıştı. Şirket şimdi de üst düzey yönetici olarak yeni isimler getiriyor.

  Dünyaca ünlü dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments, üç yeni üst düzey yöneticiyi bünyesine kattı. Şirket, CPO (baş insan yetkilisi), CCO (baş uyum yetkilisi) ve COO (baş işletme sorumlusu) pozisyonlarına yeni isimler getirdi. 

  Grayscale'den Yeni Hamleler

  Şirket 2013 yılında kuruldu ve dijital para yönetme ve saklama konusunda iyice uzmanlaşan bir firma haline geldi.  Bitcoin ve birçok kripto parayı saklayan ve yöneten şirket, toplam AUM'unu 2020 yılında 10 kat arttırmayı başardı. 2021 yılında da, daha şimdiden 2 kat arttırmasını bildi. Şu sıralar, şirketin yönetimi altında 40 milyar dolarlık bir para bulunuyor.

  Grayscale yakın zaman CEO'sunun da değiştiğini duyurmuştu. Barry Silbert, görevini Michael Sonnenshein'e devretmiştir. Grayscale yaptığı yeni duyuruda, daha fazla yöneticinin kadroya katıldığını duyurdu. 

  Bu isimlerden bir tanesi Hugh Ross. Ross daha önce 12 yıldır çalıştığı şirkette de COO olarak görev alıyordu. Ross'un daha önce Goldman Sachs'ta başkan yardımcılığı yaptığı da biliniyor.

  CCO olarak göreve gelen isim Benhamin Melnicki oldu. Melnicki, daha önce Ripple Labs, Blockchain.com ve Noble Bank International'de görev aldı.

  Şirket CPO olarak Angela Romano Kuo'yu göreve gitirdi. Kuo, firmanın insan kaynakları bölümüne yönelecek. Şirketin hem kariyer hem de kişisel gelişim için oldukça faydalı bir yer olmasının sağlanması planlanıyor. 

  İnsan Odaklı Bir Çalışma Yürütülecek

  Grayscale, yalnızca 2020 yılı içerisinde, personel sayısını iki katlamıştı. Bu da şirketin ne kadar aktif bir biçimde çalıştığını ve kripto sektörünün bir anda ne kadar büyüdüğünü bizlere açık bir biçimde gösteriyor. Şirketin CEO'su olan Sonnenshein, Grayscale'in insana yatırım yapmaya devam edeceğini vurguladı. Bu yatırımın öncekilerden çok daha fazla olacağı belirlendi. 

  Sonnenshein, şirkete yeni alınan yöneticiler hakkında yorum yapmayı da ihmal etmedi. CEO, yeni çalışanların potansiyelinden söz etti. 

  Angela, Ben ve Hugh'un Grayscale yönetici kadrosuna katıldığını belirtmekten büyük mutluluk duyuyorum. Göreve yeni başlayan üç yöneticimiz de, şirket olarak oldukça değer verdiğimiz bazı özellikleri barındırıyor. Bu özellikler de dürüstlük, hırs ve profesyonelliktir. Ayrıca alanlarında da oldukça deneyimli olduklarına ilişkin hiçbir kuşkumuz yok. Hızlı bir biçimde, üç yöneticimizin de deneyimlerinden faydalanmak istiyoruz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle