Bitcoin fiyatı 2017’den bu yana 37 kat değer kazandı!

  Kripto para yatırımcılarının altcoinlere odaklandığı bu günlerde Bitcoin (BTC) hakkında da önemli veriler paylaşıldı. Lider kripto para biriminin son 4 yıl içinde 37 kat değer kazanması dikkatlerden kaçmadı…

  Yatırım araçları arasında en fazla kazanç sağlayan varlıklardan biri olan Bitcoin (BTC), yatırımcısının yüzünü güldürmeye devam ediyor. En güncel analizler, lider kripto para biriminin son 4 yıl içinde 37 kat değer kazandığını ortaya koydu. Bitcoin’in diğer varlıklardan ayrılmasını sağlayan özellikleri, kripto para yatırımının neden önemli olduğunu bir kez daha gösterdi.

  Fiziksel altın ile benzer yönler taşıyan Bitcoin’in siber altyapısının olması en büyük farkı olarak dikkat çekiyor. Kripto para birimi sadece dijital olarak kodlandı ve fiziki karşılığı bulunmuyor. Aynı zamanda Bitcoin arzı sadece 21 milyon Bitcoin ile sınırlandırılmış durumda.

  Enflasyona Karşı Etkili Koruma

  Dijital bakımdan nadir olması, altının yüzyıllar boyunca hizmet ettiği rol gibi, Bitcoin’i de enflasyona karşı koruma olarak görmeye teşvik etti. Bitcoin hemen hemen bütün özellikleri ile altından üstün olan bir varlık olarak kabul edildiği için değerli metallerden daha iyi konumda tutuluyor. BTC sadece 4 yıl içinde 37 kat büyüme kaydetti.

  Kripto para sektöründe yayınlanan güncel verilere göre kripto para biriminde 37 kat değerleme artışı görüldü. Günümüzden tam 4 yıl önce ayı piyasasının dibinden başlayıp 20 bin dolara kadar yükselirken bin doların altında işlem görüyordu. Bitcoin neredeyse değersiz görüldüğü bu tarihte pek çok yükseliş ve çöküş döngüsü yaşadı. 

  Bitcoin Talebi Artmaya Devam Ediyor

  Halving‘ler 4 yılda bir gerçekleştiği için örneklem büyüklüğü olarak dört yıl seçildi. Halving mekanizması düzenli olarak planlanan aralıklarla BTC madencilerinin elde ettiği miktarı azaltacak şekilde işliyor. Bu sistem, Bitcoin’i rakibi altından daha ilginç kılan bir özellik olarak öne çıkıyor.

  Altın boğa piyasalarında madenciler, daha fazla değerli metal üretmek için üretkenliği ve üretimi artırarak piyasayı gittikçe daha fazla arzla doldurur.Arz sonunda talebi karşılandıkça yükseliş ivmesi azalmaya başlar. Ancak Bitcoin’de arz ikiye bölünerek fiyatın katlanarak artmasına neden oluyor. Bu nedenle Bitcoin talebi artarak devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle