Kalemder

Binance bu 5 pariteyi i̇şlemden kaldıracağını duyurdu 

  Kripto para dünyasının en büyük borsalarından Binance, kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir duyuru yaptı. Borsada işlemi durdurulan kripto para birimleri arasında Compound (COMP), Harmony (ONE) ve Waltonchain (WLT) tokenları yer alıyor…

  Kripto para sektöründe günlük işlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası unvanını taşıyan Binance, yeni bir duyurusuyla gündeme geldi. Borsa tarafından açıklanan bilgilere göre 5 paritenin platformdan kaldırılacağı duyuruldu. Binance kripto para borasının kullanıcılarını yakından ilgilendiren bu açıklamada delist edilen tokenlar sıralandı.

  Binance borsasının açıklamasında delist edilen pariteler şu şekilde duyuruldu: “Compound (COMP), Harmony (ONE), Waltonchain (WLT), Serum (SRM), CyberMiles (CMT), Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB), BIDR (BIDR)”

  5 Altcoin Fiyatında Yükseliş Başladı

  Öte yandan 27 ocak tarihinde yapılan başvuruda AAVE, DOT, ATOM, XMR ve ADA için özel fonlar oluşturulabileceği açıklanmıştı. Bu haberin ardından söz konusu başvuru elaware Trust Company tarafından, Grayscale adına yapıldı. Kripto para sektörünün önde gelen yatırım şirketlerinden Grayscale, bu başvurusu ile altcoin sektöründe de adından söz ettirmeyi başardı. 

  Grayscale şirketi, ChainLink (LINK), Basic Attention Token (BAT), Decentraland (MANA), Livepeer ve Tezos (XTZ) için fon başvurusunda bulundu. Söz konusu 5 altcoin ise Grayscale haberinin kripto para basınında yer almasının ardından %10’un üzerinde değer kazanmasıyla dikkat çekti. 

  Fiyatı Uçuşa Geçen Altcoinler

  Grayscale kripto para yatırım şirketinin yapmış olduğu açıklamaların ardından 5 kripto para birimi, son 24 saatte %10’un üzerinde değer kazandı. Kripto para borsalarından alınan en güncel bilgilere göre Grayscale haberinin öğrenilmesinin ardından ilk 1 saat içinde yaşanan artış oranları şu şekilde kaydedildi:

  • Aave (AAVE): %7,1
  • Polkadot (DOT): %9,1
  • Cosmos (ATOM): %14,1
  • Monero (XMR): %4,2
  • Cardano (ADA): %6,7

  Altcoin piyasasında bunu andıran bir durum da geçtiğimiz günlerde AAVE, DOT, ATOM, XMR ve ADA beşlisi için yaşandı. Grayscale tarafından yapılan bu başvurunun altcoinler için kesinlikle fon açılacağı anlamına gelmese de fiyatların yükselmesini sağlaması dikkatlerden kaçmadı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle