Kripto Para

GoldenTree BTC aldı! Devler liginin BTC ilgisi büyüyor

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) adına son dönemlerde üst üste olumlu haberler gelmeye devam ediyor. Gelen olumlu haberlerin BTC fiyatına da yansıdığı görülüyor. Bu kez de bir olumlu haber ABD merkezli GoldenTree Asset Management şirketten geldi. Şirket, BTC satın aldığını açıkladı.

  Son günlerde kripto para piyasalarında Bitcoin (BTC) adına ibre tersine dönmeye başladı. Mayıs ayında görülen sert değer kayıplarının ardından Haziran ayı da düşüş eğiliminde geçmişti. Temmuz ayının büyük bir bölümü de düşüş eğiliminde geçtikten sonra 21 Temmuz tarihinde Bitcoin yükseliş sinyalleri göstermeye başladı. Gelen sinyallerin gücü kesilmedi ve Bitcoin 31 Temmuz tarihinde kritik direnç olarak gösterilen 42 bin dolar seviyesinin üstünü test etmeyi başardı.

  BTC fiyatında yukarı yönlü hareketlilikler yaşanırken, öte yandan Bitcoin adına yaşanan gelişmelerde de artış yaşanmaya başladı. Bu kez de ABD’li dev varlık yöneticisi GoldenTree Asset Management Bitcoin satın aldığını açıkladı. Yeni güne 40 bin dolar üzerinde giriş yapan Bitcoin için gelen yatırım haberlerinin, yükselişlerde etkisi olduğu düşünülüyor. GoldenTree Asset Management şirketi, yatırım stratejilerini çeşitlendirmek için Bitcoin satın aldığını duyurdu.

  Şirketin Yönetimi Altında 45 Milyar Dolar Bulunuyor

  Şirketin yönetimi altında 45 milyar dolarlık varlık bulunuyor. 2000 yılında faaliyet göstermeye başlayan GoldenTree şirketinin merkezi New York’ta ancak şirketin Londra, Tokyo, Sidney ve Singapur gibi bölgelerde de şubeleri bulunuyor. The Street tarafından verilen haberde GoldenTree’nin BTC yatırımı yaptığı belirtildi ancak şirketin ne kadarlık BTC satın aldığı bilgisi verilmedi. Haberde, bu yatırım sonrası şirketin kripto para yatırımlarından sorumlu bir ekip kurmak için hazırlıklara başladığı ifade edildi.

  Dev Şirketlerin BTC İlgisi Artıyor

  GoldenTree Asset Management ile birlikte Bitcoin pazarında yer alan büyük ölçekli şirket sayısında da haliyle artış yaşandı. Daha önce yakın tarihlerde BlackRock şirketi de CME aracılığı ile BTC operasyonlarına başladı ve şirket Nisan ayında 360 bin dolarlık kazanç elde ettiğini açıkladı. Öte yandan bir başka Wall Street devi Stone Ridge şirketi de kripto para birimlerini çeşitlendirilmiş alternatif fonlarına eklemek için başvuruda bulunmuştu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle